LILLY AMONG CLOUDS – NEMECKÝ POP SVETOVÉHO FORMÁTU

Lilly Among Clouds - Green Flash (PIAS, 2019)

Najnavštevovanejšie hudobné portály o hudbe z európskych krajín informujú len okrajovo. O nemeckej speváčke vystupujúcej pod menom Lilly Among Clouds ste sa preto zatiaľ mohli dočítať takmer výlučne len na nemeckých hudobných stránkach. Pritom jej tvorba je porovnateľná s preferovanou anglo-americkou konkurenciou a svojou kvalitou ju aj v mnohom prevyšuje.

Lilly Among Clouds

Lilly Among Clouds, vlastným menom Elisabeth Brüchner, je nemecká textárka, skladateľka a speváčka. Narodila sa v roku 1989 v hudobnej rodine v Dolnom Bavorsku a v súčasnosti žije vo Würzburgu. V tomto roku sa pokúsila s piesňou „Surprise“ zabojovať o postup na Eurovision Song Contest 2019. Napokon skončila v Nemecku tretia a do Izraela nepostúpila.

Netypické dievča indie popu

Lilly Among Clouds má fascinujúcu farbu hlasu a svoje piesne skladá väčšinou sama za klavírom. Miluje piesne skupiny Abba a je otvorená zvuku Florence And The Machine, čo je počuteľné najmä z jej novších nahrávok. V roku 2015 nahrala prvé eponymné EP a v roku 2017 album „Aerial Perspective“. V tomto roku podpísala zmluvu s vydavateľstvom PIAS, u ktorého jej vychádza druhý album „Green Flash“. Základ jej tvorby sú klavírne balady, ale v poslednom období sa jej hudba výrazne posunula k elektronickému popu, k čomu jej dopomol aj producent Udo Rinklin.

Lilly Among Clouds - Green Flash

Albumová novinka „Green Flash“

Kolekciu jedenástich piesní nového albumu otvára pieseň „Closeness“. Klavírne pasáže a polyfonické sekvencie sú vzájomne prepojené a zároveň vygradované tanečným rytmom, nad ktorým sa vznáša úžasný hlasový rozsah speváčky. Skladba „Silent“ evokuje hudbu osemdesiatych rokov, pieseň „Boy“ má komplikovanejší rytmus i erotickú atmosféru a „Look At The Earth“ upozorňuje na témy hroziacej klimatickej krízy. Pieseň „Girl Like Me“ je melancholická barokovo-popová balada, vďaka ktorej môžete spolu s jej autorkou snívať. Chytľavá je aj pieseň „Wasting My Time“ a za vrchol albumu možno považovať jeden zo skôr vydaných singlov „Love U 4ever“.

Album „Green Flash“ speváčky „Lilly Among Clouds“ nás pozitívne prekvapil, a preto Vám ho radi predstavíme aj v našom vysielaní. Zároveň držíme palce, aby sa tomuto dielu podarilo presadiť sa aj medzi svetovou konkurenciou.

Róbert Gregor (foto: Lucio Vignolo)