LUCIA ŠORALOVÁ SPOLUPRACUJE S HUDOBNÍKMI Z KAPELY NEREZ

soralova-2016Lucia Šoralová sa spojila s muzikantmi z kultovej kapely Nerez. Prvou lastovičkou je jej nová pesnička so Zdeňkom Vřešťálom a Vítom Sázavským. S hudobníkmi, ktorí sa preslávili už začiatkom 80-tych rokov minulého storočia, si výborne sadli a tak sa chystajú aj na spoločné koncerty, dokonca už pred Vianocami. Lucia sa nevie dočkať slovenských fanúšikov a už sa veľmi teší na obnovené „Šansónové Vianoce“ v Bratislave. Po dvoch rokoch, čo sa venovala výlučne deťom, to plánuje v Ateliéri Babylon poriadne roztočiť. Zaspieva aj novinku, ktorá vzišla so spolupráce s duom z Nerezu. Nenechajte si ujsť Luciinu úžasnú hudbu, ktorá je spojením folku, šansónu, klezmeru a balkánskych rytmov. Zažiť to môžete už 18. decembra.

Lucia Šoralová odštartovala spoluprácu s muzikantmi z niekdajšej kultovej kapely Nerez a plánujú aj spoločné predvianočné koncertovanie.

„Prvou lastovičkou našej spolupráce s duom Zdeněk Vřešťál a Vít Sázavský je nová pieseň. Hudbu nám napísal Ondřej Soukup, otextoval ju Zdeněk Vřešťál. Zahráme ju už  na Šansónových Vianociach v Bratislave. Ešte pred tým budeme v Česku spolu hrať na Silvestrovskom Barovaní v Malostranskej besede 5.12, ktoré sa potom bude vysielať na Silvestra v rádiu,“ vraví Lucia Šoralová.

Šansónové Vianoce v Bratislave chystá sympatická umelkyňa na 18-ty december. Po dlhšej prestávke v minulých rokoch pociťuje obrovský deficit pokiaľ ide o slovenské publikum, ktoré považuje za veľmi srdečné.

soralova-2016-2„Teším sa veľmi! Už dva roky sú mojim publikom len moje dve deti a aj keď ich milujem, tak mi to nestačí. Pred dvoma rokmi, keď sa narodil Ondrejko, tak som ešte hrdinsky vyrazila na také miniturné, ale vzápätí som kapitulovala a všetko som zrušila. Takže až teraz sa La Alma vracia k hraniu. Pokiaľ ide o české a slovenské publikum skutočný rozdiel vo vnímaní hudby nie je, ale každé sa prejavuje inak. Česi sú zdržanlivejší, viac sa kontrolujú,“ dodáva s úsmevom Lucia Šoralová.

Lucia na Šansónových Vianociach zaspieva novinku, ktorá vzišla zo spolupráce s muzikantom z Nerezu, ale aj piesne Zuzany Navarovej. Táto skvelá folková hudobníčka tiež patrila do kultovej kapely, no predčasne skonala. Zostalo však po nej množstvo krásnych pesničiek, ktoré si môžu vychutnať Luciini fanúšikovia aj v Bratislave. Nezabudnuteľné vystúpenie, kde zaznie zmes folku, šansónu, klezmeru aj balkánskych rytmov, nenechá nikoho chladným a má navnadiť na „najkrajšie sviatky v roku“.

„Vianoce pre mňa vždy boli obľúbenými sviatkami. Každý rok sa na ne teším. Vlastne to nemá žiadne racionálne vysvetlenie, lebo dávno viem, že z veľkej časti je to komerčná záležitosť, ale nejakým spôsobom ma dojímajú,“ uzatvára natešená Lucia Šoralová.

Na koncerte zaznejú aj skladby, ktoré zložila sama Lucia Šoralová, ale tiež piesne Hany Hegerovej, Jara Filipa, či villonské balady Michala Horáčka. Ako hostia s ňou vystúpia Michael Kocáb a Ondřej Soukup. Šansónové Vianoce v podaní Lucie Šoralovej a jej kapely La Alma v zložení Michal Mihok – akordeón, Martin Brunner – piano a Miloš Klápště – kontrabas si môžete užiť 18. decembra v Ateliéri Babylon v Bratislave.

Lucia Šoralová je slovenskou umelkyňou, ktorá žije v Prahe. Na strednej škole pôsobila vo folklórom súbore Lúčnica. V roku 1996 uspela na konkurze do českej verzie muzikálu Vlasy a odišla do českej metropoly, kde študovala na Konzervatóriu J. Ježka. Neskôr sa zhostila viacerých hlavných rolí v muzikáloch Dracula, Krysař,  Hamlet, Johanka z Arku, Robin Hood, Miss Saigon či Tajemství. Spolupracuje ako speváčka, ale tiež ako skladateľka, s množstvom hudobníkov aj filmových tvorcov. 

Vstupenky: http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/8561/sansonove-vianoce-lucie-soralovej-a-jej-hosti 

Nora Krchňáková (Foto: Peter Ondrejka)