M.A.K.U. SOUNDSYSTEM A HUDOBNÉ FÚZIE NA ALBUME MEZCLA

M.A.K.U. Soundsystem - Mezcla (Glitterbeat, 2016)

MAKU Sound System - MezclaM.A.K.U. Soundsystem sú osemčlennou skupinou z Kolumbie pôsobiacou v súčasnosti USA.

Sú prisťahovalcami a i keď je ich novinka Mezcla už ich štvrtým albumom, je prvým, ktorý vznikol výlučne v Spojených štátoch amerických. Jeho hudba zachytáva rôznorodosť protichodných kultúr súčasnej Severnej a Južnej Ameriky, alebo presnejšie, stelesňuje pohľad na súčasnú Ameriku očami Kolúmbijčana.

Skupina vo svojich piesňach spája kolumbijské rytmy s afrobeatom, jazzom a mnohými ďalšími hudobnými žánrami. Texty piesní sú v väčšinou v španielčine a miestami i v angličtine.

M.A.K.U. Soundsystem v poslednom čase veľa koncertovali a to nielen na pôde Spojených štátov, ale aj v Európe.

Preto pre nich nebolo problémom nahrať väčšinu nových piesní naraz naživo. Týmto sa im podarilo zachytiť zvuk skupiny, tak ako ho ich fanúšikovia poznajú z ich koncertných vystúpení. Piesne albumu „Mezcla“ vznikali priebežne počas dvoch rokov v Creamery Studios v Brooklyne pod dohľadom producenta menom Quinn McCarthy.

Finalizoval a mixoval ich zvukový inžinier Victor Rice v Sao Paulo v Copan Studios. Medzi najvydarenejšie z nich patria skladby „Agua“, „La Haitiana“, „Happy Hour“ a „Thank You, Thank You“.

M.A.K.U. Soundsystem by Max Ocampo (1)

Energická novinka Mezcla od M.A.K.U. Soundsystem zapôsobila aj na zostavovateľov World Music Charts Europe a to tak, že v júli 2016 sa dostala na prvé miesto rebríčka. Veríme, že spestrí i naše letné vysielanie.

Róbert Gregor