MALALATA A KATKA ŠČEVLÍKOVÁ V SPOLOČNEJ PIESNI STÁLE VIAC

Dídžejské duo Malalata baví svojich fanúšikov už 16 rokov. Tentoraz predstavuje letnú pieseň „Stále viac“, na ktorej spolupracovalo so speváčkou Katkou Ščevlíkovou a producentom Lukie FWD z Medial Banana.


Cieľom bolo pripraviť skladbu, ktorá by bola iná, ako tie predošlé. „Mala byť pokojnejšia, no zároveň chytľavá. Tiež sme chceli, aby niesla silné posolstvo,“ vysvetľuje Jakub Kmošena z dua Malalata.

To však nebola jediná novinka. „Uvedomili sme si, že doteraz sme ešte nespolupracovali na piesni so žiadnou ženou, preto sme hľadali práve ženský vokál. S Katkou sme si ihneď sadli,“ dopĺňa Roman Lalík.

Skladba je o nebojácnej žene, ktorá vychádza zo stereotypu

Jej text napísala speváčka Katka Ščevlíková. „Témou skladby je výpoveď ženy, ktorá je unavená zo vzťahu a stereotypného prežívania života. Uvedomuje si, že takto už ďalej nechce a hlavne nemusí žiť. Namiesto úlohy poslušnej ženy a matky sa rozhodne žiť naplno a ďalej spoznávať samú seba. Stále viac,“ vysvetľuje Katka Ščevlíková. Pieseň zrkadlí túžbu po slobode a láske. Tvorcovia sa nadchli pre túto tému, pretože vnímajú, že je dôležitá, nadčasová a univerzálna pre všetkých ľudí bez rozdielu.


Svojský videoklip

Tvorcovia vedeli už na začiatku, že neštandardnú pieseň by mal doplniť svojský videoklip. Do rúk ho zverili režisérke Elégii Štrbovej, ktorej sa podarilo k skladbe doplniť aj pôsobivú vizuálnu rovinu. Na samotnej piesni spolupracovali aj s producentom Lukie FWD z Medial Banana.

„Videoklip hovorí o túžbe ženy po slobode a živote bez stereotypu. Herečka Lýdia Ondrušová sa ocitá vo viacerých polohách – je šťastná, znudená, nahnevaná, bláznivá, dievčenská, aj vážna. Klip je letný, veselý a nesie v sebe balkánsku atmosféru v minimalistickom a súčasnom prevedení,“ dopĺňajú Jakub a Roman.

Malalata novinku predstavia tento rok na letných festivaloch ako Grape, Atmosféra, Colours of Ostrava, Víno pod hviezdami a ďalších podujatiach.

Eva Fačková a NMR (foto: Katarína Psenáková, Welinna)