MEXICAN INSTITUTE OF SOUND: HIP-HOP AJ CUMBIA NA ALBUME DISTRITO FEDERAL

Hudobný projekt Mexican Instite Of Sound vedie od roku 2004 rešpektovaný producent Camilo Lara.

Camilo Lara je rodák z Mexico City. V 90-tych rokoch pracoval ako zástupca medzinárodného vydavateľstva EMI Mexico. V roku 2001 z EMI odišiel a spoločne s partnerom založil vydavateľstvo Suave Records. Tomuto labelu sa podarilo vydať mimoriadne úspešný soundtrack k filmu Y Tu Mamá También od Alfonsa Cuarona.

Po sporoch so svojim spoločníkom ale aj toto vydavateľstvo opustil a následne nastúpil na pozíciu viceprezidenta a šéfa marketingu v spoločnosti A & R. Pod jeho hlavičkou sa mu podarilo podpísať zmluvu s úspešnou skupinou Plastilina Mosh a ďalšími perspektívnymi umelcami rozvíjajúcej sa mexickej indie scény. Okrem toho pracoval aj ako DJ-ej a zrealizoval remixy pre skupiny PlaceboLe Hammond Inferno a ďalšie.

Mexican Institute Of Sound (MIS) nahral Camilo Lara šesť albumov. Okrem toho je známy aj z projektov Nortec Collective, Kinky, Compass, či Mexrrissey.

Názov nového albumu „Distrito Federal“ odkazuje na mesto, ktoré sa v roku 2016 premenovalo na Mexico City (CDMX).

„Áno, chýba mi Distrito Federal, ale nežijem v minulosti. Pamätám si na veľa strašných vecí, nebezpečných … vždy mi niečo ukradli. Pravdou je, že toto mesto je v dnešnej dobe veľmi dobré,“ uviedol hudobník.

Nový album je aj tom, ako sa všetko okolo nás mení.

Novinka je charakteristická novým zvukom. Hudba Mexican Institute Of Sound (MIS) si však stále zachováva to, čo ju robí zábavnou a jedinečnou.

Desať nových nahrávok vás prevedie rôznymi hudobnými štýlmi od cumbie až po hip-hop. Od prvej skladby „Se compran“, až po záverečnú „The Lunatics“ s hosťujúcimi Banda Misteriosa, vás tento album udrží v pozornosti. Za zmienku stoja aj hudobní hostia ako Dan „The Automator“ (Gorillaz), Graham Coxon (Blur) a ďalší.

NMR (foto: press Mexican Institute Of Sound)