SHIVERLEAVES – MEDZINÁRODNĚ TRIO PÔSOBIACE NA SLOVENSKU

Shiverleaves je hudobný projekt, ktorý vedie Alexander „Sasha“ Mamaev, pôvodom z Ruska. Je známy tiež ako člen dua Gonsofus.

Shiverleaves doposiaľ zverejnili piesne „Into The Blue“ a „Winter Calling“, ktorá je vzťahoch počas zimného obdobia.

„Projekt Shiverleaves, pôvodne môj sólo projekt, bol v procese vzniku už od roku 2016, keď sa mi hromadila hudba, ktorá sa podľa mňa nie celkom hodila pod značku Gonsofus,“ vysvetľuje Sasha Mamaev. „Aj keď som materiál pripravoval už niekoľko rokov, pocítil som správnu motiváciu na spustenie projektu až keď som začal pracovať na piesni Into the Blue. Tá bola katalyzátorom, spolu s globálnou pandémiou,“ povedal.

Po zverejnení prvej piesne „Into the Blue“ sa projekt rozšíril na trio, pričom sa k Mamaevovi pridali priatelia Loreta Neira Ocampo z Čile a Victor Borgert z Argentíny. Spolu pôsobia aj ako duo Helado Infinito.

„Už sme spolupracovali na rôznych trackoch a vytvárali sme vynikajúce hudobné a osobné porozumenie. Navyše sme v tom čase žili spolu, takže to malo zmysel,“ dodáva Mamaev.

Spolu s novým singlom „Winter Calling“ zverejnili Shiverleaves aj DIY stop-motion video vytvorené kapelou, ktoré odráža dlhé zimné dni a noci, ktoré často trávili spolu.

Alexander Mamaev a NMR (foto: YouTube)