MORRISSEY BUDE MAŤ V MARCI ALBUM I AM NOT A DOG ON A CHAIN

Anglický spevák Morrissey oznámil vydanie svojho trinásteho albumu. Novinka bude mať názov I Am Not A Dog On A Chain a na trh sa dostane 20. marca. Nachádzať sa na nej bude 11 skladieb.

Morriseyho priaznivci si už môžu vypočuť aj prvú ukážku z albumu, ktorou je singel Bobby, Don’t You Think They Know? Spevák na skladbe spolupracoval so speváčkou Thelmou Houston.

Morrisey nahral album v štúdiách La Fabrique vo francúzskom Saint-Rémy-de-Provence a Sunset Sound v Los Angeles. O produkciu nahrávky sa postaral Joe Chiccarelli, ktorý Morrisseymu produkoval už štyri albumy. Podľa Chiccarelliho, s ktorým spolupracovali napríklad aj Frank Zappa, The Strokes, Beck či The White Stripes, je nová štúdiovka Morrisseyho „zatiaľ vraj najodvážnejším a najdobrodružnejším albumom“.

Morrissey, celým menom Steven Patrick Morrissey, sa na hudobnej scéne pohybuje od konca 70-tych rokov.

S kapelou The Smiths vydal v rokoch 1984 až 1987 štyri štúdiovky, pričom všetky sa umiestnili na prvom alebo druhom mieste britského albumového rebríčka. Po rozpade The Smiths odštartoval sólovú kariéru. Do roku 1997 vydal šesť sólových albumov, ktoré obsahovali skladby ako Suedehead, Piccadilly Palare, The More You Ignore Me, The Closer I Get alebo Alma Matters. Následne sa na pár rokov odmlčal, no po návrate bol ešte úspešnejší. V roku 2004 vydal comebackovú nahrávku You Are The Quarry obsahujúcu singel Irish Blood, English Heart, po ktorej nasledovali Ringleader Of The Tormentors (2006), Years Of Refusal (2009), World Peace Is None Of Your Business (2014), Low in High School (2017) a California Son (2019). V roku 2013 vydal životopis Autobiography.

Tracklist albumu Morrissey – I Am Not A Dog On A Chain:

1. Jim Jim Falls
2. Love Is On Its Way Out
3. Bobby, Don’t You Think They Know?
4. I Am Not A Dog On A Chain
5. What Kind of People Live in These Houses?
6. Knockabout World
7. Darling, I Hug A Pillow’
8. Once I Saw the River Clean
9. The Truth About Ruth
10. The Secret of Music
11. My Hurling Days Are Done

SITA a NMR