BECK VYSTÚPI NA METRONOME FESTIVALE 2020

Držiteľ siedmich cien Grammy, majster popartovej koláže hudobných štýlov a jedinečný hitmaker Beck bude hviezdou pražského Metronome Festivalu 2020, ktorý sa uskutoční 19-20. júna 2020 v priestoroch pražského výstaviska Holešovice.

Beck svojou tvorbou s obľubou prekračuje žánrové hranice. Mimo USA koncertuje však veľmi málo, preto pôjde o výnimočnú udalosť. V Prahe predstaví svoju novú tohtoročnú platňu „Hyperspace“, na jej produkcii sa s Beckom podieľal aj známy Pharrell Williams.

„O Becka sme usilovali od prvého ročníka a sme nadšení, že sa to po piatich rokoch konečne podarilo, a že si pre svoj dlhoočakávaný návrat do Českej republiky vybral práve Metronome festival. Vzhľadom k tomu, že Beck koncertuje hlavne v USA a v Európe sa väčšinou nedostane za hranice Nemecka, bude to naozaj výnimočná hudobná udalosť, ktorá sa zrejme nebude dlho opakovať, a ktorú by si nemal nechať ujsť žiaden skutočný hudobný fanúšik,“ hovorí dramaturgička festivalu Barbora Šubrtová.

Bývalý „busker“ experimentuje so zvukom už od svojej ranej tvorby.

Jeho hudba je crossoverom rôznych štýlov a poslucháčov baví už od čias, kedy si privyrábal hraním na uliciach a začínal koncertovať v newyorských kluboch. Zlom prišiel v roku 1993 s piesňou „Loser“, vďaka ktorej získal nahrávaciu zmluvu a mohol nahrať svoj prvý album „Mellow Gold“. Potom nasledoval rýchly vzostup spojený s množstvom ocenení a úspechov medzi verejnosťou i kritikou. Spevák, skladateľ a producent Beck získal celkovo sedemnásť nominácií Grammy, z toho sedem premenil na zlato (vrátane prestížnej kategórie album roka, ktorú získal v roku 2015 za platňu „Morning Phase“), pätnásť nominácií a šesť cien MTV Video Music Awards, desať nominácií a tri víťazstvá v Brit Awards, a tiež dve UK Music Video Awards, ktoré získal za pieseň „Wide Open“.

David Gaydečka a NMR (foto: press)