NĚCO NĚCO PREDSTAVUJÚ NOVÝ SINGEL VLNY

Necelý rok po vydaní debutovej platne s názvom „Začíná“ prichádza česká skupina Něco něco so singlom Vlny, ku ktorému zverejnila aj videoklip. Elektro weird popové duo zároveň ohlasuje na koniec tohto roku vydanie nového albumu vo vydavateľstve Divnosti.

Hudba a vety, ktoré ti ostanú v hlave, môžu do konca života ovplyvniť to, ako sa vnímaš a kým si. Nakoniec to však sú len vlny, ktoré plávajú vzduchom. Vlnami sú aj otravné informačné šumy, v ktorých sa ľahko stratia aj tie najdôležitejšie oznámenia. Práve to je posolstvom textu piesne „Vlny“, ktorého autorkou je ako u väčšiny piesní skupiny Něco něco Alžbeta Trusinová.

Kapela teraz intenzívne pracuje na vzniku zatiaľ bezmenného osempesničkového albumu. Opäť bude v štýle elektro weird popu, väčší priestor ale dostane aj zvuk gitár.

„Na kytaru hraju asi od patnácti, ale v posledních letech jsem sevěnoval spíš syntezátorům. Díky něco něco jsem ale začal víc řešit kytarový zvuk, trochu víc se do toho ponořil, a začalo mě to znovu šíleně bavit. Kvůli nové desce něco něco si chci pořídit barytonovou kytaru a ještě více experimentovat s barvou zvuku a možnostmi,“ vysvetľuje Tomáš Tkáč.

„Sdílíme jednu domácnost, takže máme víc času o věcech mluvit a místo na dovolené jezdíme na soustředění,“ dodáva k rýchlemu vzniku druhého albumu Alžběta.

Videoklip k piesni „Vlny“, na ktorého vzniku sa podieľal ako kameraman Matěj Vejdělek, herec Mestského divadla Mladá Boleslav a strihač Matěj Sláma (Národní třída, Trabantem do posledního dechu), odráža hravosť a energiu hudby Něco něco z ich koncertov.

K zakúpeniu ponúkajú Něco něco okrem singla „Vlny“ na platforme Bandcamp tiež ekologicky šetrné tričká s úryvkom textu „Jsem matkou svých myšlenek, jsem dcerou svých přání!“, z piesne „Chodím sama do tmy“, ktorá sa objavila na prvom albume. Jedno z tričiek si vo videoklipe aj zahralo.

Něco něco sa pohybujú na hudobnej scéne dva roky. Ich debut „Začíná“ je uvádzaný medzi najzaujímavejšími nahrávkami roka 2020 a v Rádiu Wave bol albumom týždňa.

Okrem hudby sa Alžbeta s Tomášom starajú o vydavateľstvo Divnosti. Novinky chystajú členovia Něco něco aj so svojimi ďalšími projektami. Trusinová pripravuje singel s kapelou Neřvi mi do ucha, Tkáč sa venuje produkcii kapiel predovšetkým z labelu Divnosti, ktorého aktivity získali hudobnú cenu Vinyla v kategórii Počin roka 2020.

Anna Mašátová a NMR (foto: Jana Plavec)