NĚCO NĚCO VYDALI DRUHÝ ALBUM S NÁZVOM ÚTRŽKY

„Útržky“ sú poskladané z tém, ktoré sa v poslednej dobe dotýkajú mnohých z nás. V českých textoch zaznievajú pocity vďačnosti, porozumenia i nedorozumenia plynúce z komunikácie s okolím, úteky z mesta do miest, kde by nám mohlo byť lepšie. Počuť aj stavy, kedy vás vysáva vlastný život.

„Deska z velké části vznikla v Beskydech, které se objevují i v klipu k singlu Mezery vycházejícím spolu s albem. Optimistické a nadějné Mezery si podle nás zaslouží být na prvním místě, proto celé album otevírají. Deska není jen optimistická, do textů jsem přetavila i svoje dospělé frustrace, obavy a běsy, které částečně plynou i z toho, že jsem žena,“ hovorí speváčka Alžběta Trusinová.

Pražské duo Něco něco si po troch rokoch existencie na druhej platni veľa ujasňuje.

„Útržky jsou nejen o osobním hledání se ve světě lidí po třicítce, ale i o hledání hudebním. Každá písnička zní trochu jinak, takže pro sebe špatně nacházíme žánrovou škatulku. Chceme skládat melodie, které si budete pamatovat. Zároveň trochu stavíme pop na hlavu,“ dodáva gytarista a hráč na syntezátory Tomáš Tkáč.

„Útržky“ rozvíjajú pre tvorbu tohto dua typické prostriedky.

Medzi tieto prostriedky patria nápaditosť, nadsázka a nečakané zvraty, vytrhávajúce poslucháčov z popovej konvenčnosti. Album má oproti prvej platni živší zvuk, dvojica viac využíva gitary a bicie, ale aj syntetizátory, ktoré album posúvajú k elektronickej tanečnej hudbe.

„Útržky“ sa nahrávali v štúdiách Aluna a Jámor a v Tkáčovom štúdiu Vnitroblok. Za bicie si sadol Václav Šafka, nahrávky zmastroval Tomáš Karásek.

Anna Mašátová a NMR (foto: Jana Plavec)