NORAH JONES NAHRALA OSOBITÝ VIANOČNÝ ALBUM

Norah Jones na seba upozornila už v roku 2002 albumom „Come Away With Me“. Nahrávka sa v hudobnom svete stala fenoménom a získala cenu Grammy. V súčasnosti sa speváčka pripomína titulom „I Dream Of Chritsmas“, ktorý je prvým vianočným albumom v jej kariére.

Keď sa Norah v lete 1999 presťahovala z Texasu do New Yorku, jej prianím bolo stať sa jazzovou speváčkou. V kluboch vtedy vystupovala s jazzovými štandardmi a začala spolupracovať s Jessom Harrisom, ktorý jej zložil prelomovú pieseň „Don’t Know Why“. Postupne sa stala súčasťou scény okolo klubu Living Room na Manhattane a dodnes v jej hudbe počuť vplyvy jazzu.

V roku 2014 sa zúčastnila v Kennedyho centre vo Washingtone historického koncertu Blue Note at 75. Odvtedy je Norah súčasťou legendárneho vydavateľstva Blue Note, na ktorom vychádza aj nový album.

Netypické vianočné koledy na albume „I Dream Of Chritsmas“.

Norah Jones sa podarilo nahrať vianočný album so štrnástimi prevažne vlastnými piesňami, ktoré šíria teplo, radosť i úsmev. Medzi cover verziami sa nachádzajú len skladby „Winter Wonderland a“ White Christmas „.

Jednotlivé skladby sú elegantné a vtipné bez toho, aby vyzerali hlúpo.

Pieseň „White Christmas“, ktorú pôvodne zložil americký muzikálový spevák Bing Crosby, dostala svižnejšiu podobu. Napriek tomu znie jednoducho a prirodzene.

V skladbe „Winter Wonderland“ bola využitá slide gitara, ktorá znie ako spievajúca píla. Sprievodní speváčkini hudobníci navyše napodobňujú zvuk takzvanej oceľovej panvice – bubna, ktorý je spájaný s Havajskými ostrovmi a nie so zasneženou „krajinou zázrakov“.

Tento jemný humor zodpovedá prirodzenej charizme Norah Jonesovej. Je zábavné na tomto vianočnom albume objavovať tieto vtipné detaily.

NMR (foto: press Norah Jones)