NOVÁ HUDBA: JÚN 2023

To najlepšie z novej hudby sme tentoraz vyselektovali len prostredníctvom playlistov na streamingových službách, na ktorých sa dá vypočuť väčšina podstatných nahrávok.


Doba sa zrýchľuje a keďže na platforme Mixcloud v poslednej dobe o naše podcasty poklesol záujem, rozhodli sme sa uprednostniť iné služby. Zostavenie playlistov na streamingových službách Spotify a Tidal trvá menej času a sledovanosť je zdá sa vyššia. Budeme ju ale monitorovať a podľa potreby playlisty prispôsobovať vášmu záujmu.

Niektorých slovenských interpretov na spomínaných platformách žiaľ nenájdete. Patria medzi nich napríklad This Is Kevin a Ján Boleslav Kladivo, ktorých novinky sme tentoraz museli obísť. S ostatnými nahrávkami ale nenastal žiaden problém.

Potešil nás nový singel „Wild Bird“ britskej skupiny The Coral, ktorá na jeseň tohto roku pripravuje až dva nové albumy. Pripomenula sa aj ďalšia indie-popová skupina Passion Pit novinkou s názvom „American Blood“. Výborný nový album s názvom „Off Planet“ koncom minulého týždňa zverejnili Django Django. Budeme sa snažiť o ňom napísať tiež samostatný článok. Podobne letne a tanečne pôsobia novinky od Jungle, Obongjayar, alebo domácich Purist.

O niektorých ďalších interpretoch z nižšie uvedených playlistov nájdete na našom webe ďalšie informácie i samostatné články, takže nebudeme zdržovať a budeme radi, ak sa naladíte na vyselektovanú novú hudbu New Model Rádia. Príjemné počúvanie!

Róbert Gregor