NOVÁ HUDBA: SEPTEMBER 2023

Zo septembrovej hudobnej selekcie sme vyradili pesničky, ktoré najviac evokovali stredný prúd. Napokon sa podaril zostaviť vyvážený a dobre znejúci mix, v ktorom nájdete to najzaujímavejšie z viacerých strán súčasnej hudobnej ponuky.


V septembrovom hudobnom playliste budete počuť najmä zo začiatku niekoľko tanečných nahrávok, o ktoré sa postarali napríklad Daði Freyr, LP Giobbi alebo Moby. Zaujímavý remix sa neskôr dodajú Orbital, ktorý umne vynovili jednu z piesní od írskej skupiny Fontaines D.C.

Svojou dávkou reggae a dubu prispejú Hollie Cook, či Gaudi spoločne s Dreadzone a o upokojenie sa postarajú napríklad Gregory Alan Isakov, Wax Machine, Anna Seton, Animal Collective, De-Phazz, Richard Hawley, Mon Laferte, Sufjan Stevens, Beirut a ďalší interpreti.

Ak máte radi hudobné crossoveri, tak by vás mohli zaujať nové skladby od kapiel ako Lalalar, Dengue Fever, Captain Planet, Sangit, El Buho, Pekko Käppi, Karen Y Los Remedios, Bombino, Yungchen Lhamo, Hocine Benameur, alebo portugalskej speváčky menom Miranda.

Zaujímavá je tiež novinka „Mother of Earth“, ktorú naspieval Dave Gahan na tribútny album „The Task Has Overwhelmed Us“, venovaný tvorbe zosnulého amerického speváka menom Jeffrey Lee Pierce zo skupiny Gun Club a znovuzrodenie Vincenta Clarka, ktorý na 17.11. 2023 avizuje vydanie prvého sólového albumu s názvom „Songs of Silence“.

Posledné dni boli tiež bohaté na vydarené domáce nahrávky! V jednom bloku vám ich po sebe predstavia Hudba z Marsu, Folk&Bass Orchestra, Prie100r, Le Payaco, Nina Rosa, Gonsofus a Katarzia.

Zdá sa jesenná hudobná sezóna bude turbulentná i naďalej. Sledujte náš denne aktualizovaný web a novú piatkovú rubriku Editorský výber, prostredníctvom ktorej sa budete môcť dostať k hudobným novinkám ešte pohotovejšie.

Róbert Gregor