NOVÝ KRÁTKOMETRÁŽNY FILM SLOVENSKEJ SKUPINY ČISTÉ TVARY

Čisté tvaryŠtvrtý album slovenskej skupiny Čisté Tvary sa na hudobný trh dostane v septembri tohoto roku, štyri roky po predchádzajúcej platni „Zem nás chce čistých“. Novinka bude obsahovať deväť skladieb a jej názov je zatiaľ tajomstvom. Producentom nových nahrávok bude hudobník Martin „ISO” Krajčír, známy zo skupiny The Ills.

Ako hovorí Matej Pliešovský, tento album bude pre Čisté Tvary naozaj výnimočný. „Chceli sme skúsiť znovu niečo nové, viac experimentovať. Oslovili sme ako producenta Isa, s ktorým sa poznáme už dlhé roky. Vždy sme plánovali, že spolu niečo nahráme. Ten čas prišiel teraz a výsledkom bude niečo, čo sa bude vymykať našej doterajšej tvorbe aj z hľadiska postupov pri nahrávaní i výsledného zvuku” prezrádza bubeník.

Kapela v týchto dňoch finišuje s prácami na obale albumu a pripravujú sa aj videoklipy k viacerým skladbám. Prvý mal svoju oficiálnu premiéru 14. 5. 2019 a to hneď na „veľkom plátne”. Predstavený bol v bratislavskom priestore súčasnej kultúry A4, v rámci pásma netradičnej kinematografie. Išlo o netradičný formát hudobného poetického „soft-core“ filmu s minutážou 25 minút.

Čisté tvary filmRežisérom videoklipu k novej piesni „Prelomiť vlny”, ktorý je vlastne krátkometrážnym filmom, je Andrej Kolenčík. Ten sa v poslednej dobe zviditeľnil napríklad aj seriálom pre RTVS s názvom „Mohyla“. Kameramanom krátkometrážneho filmu je Tomasz Wierzbicki, ktorý si v poslednej dobe vyskúšal aj spoluprácu so svetoznámym Lucom Guadagninom. Strih mal na starosti Richard Chomo. Nakrúcalo sa v Pezinku v priestoroch združenia Ateliéru Scénografie, ktoré sa na výrobe filmu taktiež podieľalo.

Ako býva u skupiny Čisté Tvary zvykom, po vydaní nahrávky predstavia fanúšikom nový materiál naživo na slovensko-českom turné, ktoré je plánované na jeseň 2019. Miesta a termíny koncertov kapela ešte upresní na svojej oficiálnej internetovej stránke.

Andrej Kolenčík + NMR