ORCHESTER ZVUKOVÝCH A FILMOVÝCH UKÁŽOK OD ADDICTIVE TV

Addictive TV - Orchestra Of Samples (Orchestra Of Samples Imprint/K7 , 2017)

Addicted TVAddictive TV je spoločný projekt filmárov a hudobníkov Grahama Danielsa a Marka Vidlera. Obaja obľubujú najmä mashupy, čiže spájanie dát z jedného alebo viacerých externých zdrojov do jedného celku. Spoločne vytvárajú hudbu tak, že strihajú zvukové a obrazové ukážky dohromady. Publikum je do ich tvorby doslova vtiahnuté aj vizuálne. Na ich vystúpeniach môžete vidieť a počuť hudobné a vizuálne ukážky od Stevieho Wondera až po obrazy z filmu Star Trek.

Duo Addictive TV už predstavilo svoju tvorbu vo viac ako 50-ich krajinách sveta. Vystúpili napríklad na festivale v Glastonbury, v parížskom centre Pompidou, v múzeu súčasného umenia v Šanghaji, alebo v egyptskej Káhire. Hollywoodske filmové štúdiá vrátane Paramount, Universal, alebo 20th Century Fox využili ich remixový filmový talent vo filmoch ako Iron Man, Rýchlo a zbesilo, alebo Milionár z chatrče.

Album Orchestra Of Samples je výsledkom ich päťročnej práce. Podieľalo sa na ňom viac ako 200 hudobníkov z celého sveta. Na nahrávkach tohto albumu sa im podarilo dať dohromady umelcov, ktorí sa nikdy osobne nestretli. Virtuálne ale spolu hrajú na jednej obrazovke. Týmto prístupom vznikli nové formy zvukovej a vizuálnej tvorby, ktorú vytvárajú spoločne hudobníci z Európy, Latinskej Ameriky, Afriky, či z Ázie. Dvojica Graham Daniels a Mark Vidler vybrala z približne zo 100 vzniknutých nahrávok na svoj debutový album jedenásť piesní. Môžete v nich počuť napríklad spevácky zbor z Bhutánu, senegalského rapera Matadora, sitár známeho indického hudobníka menom Baluji Shrivastav, alebo aj hlas našej obľúbenej speváčky Laetitie Sadier zo skupiny Stereolab. Tvorba dua Addictive TV je nielen zaujímavá, ale aj pesničkovo atraktívna, čo sa Vám pokúsime dokázať v našom novom albume týždňa.

Róbert Gregor (foto: Alexis Maryon)