ORLANDO WEEKS NA NOVOM ALBUME SKÚMA TÉMY RODIČOVSTVA

Orlando Weeks bol v minulosti známy ako líder anglickej indie rockovej skupiny The Maccabees. V súčasnosti mu vychádza druhý sólový album s názvom „Hop Up“.

Nový album nadväzuje na úspešný debut „A Quickening“, ktorý vyšiel v polovici minulého roka. Texty piesní znovu skúmajú témy nového života spojeného najmä s rodičovstvom. Zatiaľ čo jeho starší album skôr popisoval emócie, očakávania a obavy súvisiace s blížiacim sa rodičovstvom, „Hop Up“ pôsobí o niečo radostnejšie.

Na nových nahrávkach sa podieľalo množstvo hostí ako Katy J Pearson, Willie J Healey a Ben Reed (člen sprievodnej skupiny Franka Oceana). Album produkoval Nathan Jenkins v umeleckom svete známy ako Bullion.

Nové životné udalosti Orlando popisuje prostredníctvom tlmeného zvuku syntetizátorov, ťahavých gitár a jemne rytmických skladieb. Rovnako ako život, tak aj hudba plynie na tomto albume stabilným tempom.

Vydanie albumu avizovali skôr zverejnené single „Big Skies, Silly Faces“, „Bigger“ a „Hey You Hop Up“.

Kombinácia staccato piana a falzetu v piesni „Yup Yup Yup Yup“ je taká pozitívna, ako naznačuje samotný názov skladby. Orlando sa ale v jej texte priznáva, že s čakaním na východ slnka sa dostavuje aj únava.

NMR (foto: press Orlando Weeks)