KARIN ANN OTVÁRA ROK 2022 PIESŇOU LOOKING AT PORN

Slovenská speváčka Karin Ann vstupuje do nového roka so singlovou novinkou „Looking at porn“. Pesnička a videoklip sú odkazom pre hejterov a predznamenávajú druhé EP, ktoré speváčka predstaví už čoskoro.


Pieseň spolu s videoklipom vykresľuje muža v strednom veku, ktorého obľúbeným hobby je chrliť zlomyseľné komentáre na adresu mladých žien pod rúškom displeja a klávesnice.

Vychádzajúc z osobnej skúsenosti, Karin Ann tak berie zbraň z rúk hejterov a otáča ju proti nim ako svoju vlastnú muníciu: „Looking at porn som písala v dobe, keď som dostávala veľa hejtu. Povzniesla som sa nad to tým, že som o tom napísala song. Je to taký sarkastický odkaz ľuďom, ktorí ma hejtovali. Pesnička je písaná satirickým spôsobom prostredníctvom stereotypov, akým je napríklad muž v strednom veku, ktorý nemá v živote nič iné na práci, než hejtovať teenagerky,“ vysvetľuje Karin.

Najnovší singel po textovej i hudobnej stránke odvážne obrusuje ostré hrany energickej a zaujímavej hudobnej osobnosti.

Skladba vznikala v medzinárodnej spolupráci s producentom izraelsko-britského pôvodu Mattom Schwartzom. „Myslím, že Matt veľmi dobre chápe moju kreatívnu víziu. Okrem toho rád poukazuje na ľudské stránky, ktoré sa človek často bojí vo svojom vnútri preskúmať sám,“ hovorí Karin na margo spolupráce s Mattom.

Príbeh videoklipu napísala Karin sama.

Videoklip sa nakrúcal koncom minulého roka v Taliansku v réžii tvorivej dvojice Simone Peluso a Luca Boarelli. Vizuál vdychuje vtipnou formou život príbehu piesne s využitím stelesnenia takzvanej Y2k estetiky. „Keď som s Mattom písala túto pesničku, popritom ako sme písali text mi stále v hlave „vyskakovali nápady“ priamo späté s daným konkrétnym textom. Nakoniec z toho vznikol dosť zábavný koncept, tak som sa rozhodla zostať pri ňom a rozvinúť ho,“ spomína Karin na vznik námetu k videoklipu.

Druhé EP a medzinárodné turné.

Po vydaní prvého singla v tomto roku čaká Karin už čoskoro vydanie jej druhého EP a vzápätí v marci medzinárodné turné ako predskokanku po boku britského speváka Alfie Templemana, s ktorým sa predstaví v Paríži, Kolíne, Bruseli, Hamburgu, Berlíne a Mníchove.

Mgr. Adriána Čahojová a NMR (foto: Sara Shots)