ORVILLE PECK I SHANIA TWAIN NA NOVEJ PONY SHOW EP

Na prvom albume „Pony“ (2019) nás Orville Peck zobral na cesty po púštnych diaľniciach, na ktorých sme spoznali svet hazardných hráčov a podvodníkov.

Jeho piesne sú rozmanitou zbierkou srdcervúcich príbehov s kovbojským étosom. Chlapík z Kanady, ktorý vystupuje pod menom Orville Peck prišiel do Toronta vraj z Južnej Afriky, kde spočiatku pomáhal zvyšovať povedomie o AIDS prostredníctvom umenia a hudby. Bol cestovateľ, tulák, „outlaw cowboy“, zámerne záhadný umelec.

Tvár má zakrytú maskou z čiernej kože, vyvoláva dojem sveta vo filme Divokosť v srdci (režiséra Davida Lyncha). Vytvára niečo ako „eroticko-kovbojsko-goticko-alternatívny country rock“ ponorený do americkej mytológie. 

Orville Peck mal pôvodne v úmysle vydať „Show Pony EP“ dvanásteho júna. Rozhodol sa napokon vydanie o mesiac odložiť, aby sa verejnosť sústredila na hnutie Black Lives Matter, ktoré obhajuje nenásilné občianske neposlušnosti na protest proti incidentom policajnej brutality a rasovo motivovaného násilia voči ľuďom čiernej pleti.

„Ohlasy sú stále veľmi silné. A musia pokračovať, aby sa odstránili nespravodlivosti útlaku, takže ak váš hlas ešte nebol počuť, jednoducho ho použite, alebo choďte a vypočujte protestujúcich. Ak sa bojíte, povedzte im, že vás poslal Orville!“

O aktuálnej situácii Orville Peck hovorí:

„Pre mňa bol album Pony presne tým, čím som chcel, aby bol. Bol to môj milostný list mojej krajine a obsahoval aj všetky vplyvy, ktoré ma inšpirovali celým mojím životom. Myslím, že ďalší album bude zasa hlbší. Teraz som určite spokojnejší, ale stále nosím v sebe zdravú dávku smútku.“

Na novom „Pony Show EP“ sa nachádza šesť piesní vrátane skladby piesne „Legends Never Die“, v ktorej spieva aj Shania Twain.

NMR (foto: Jenn Five)