TRETÍ ALBUM INDIE-ROCKOVÉHO TRIA SUNFLOWER CARAVAN JE ZA DVERAMI

Pražská skupina Sunflower Caravan zverejnila už tretí singel z pripravovanej štúdiovej platne nazvanej „Corners“.

Skladbu sprevádza živelný videoklip, natočený v priestoroch pražského nahrávacieho štúdia Faust records, kde sa natáčala aj veľká časť pripravovaného albumu. Skladba nazvaná „The Business (Will Carry on as Usual)“ štýlovo kontrastuje s posledným singlom „Alright“; základným stavebným prvkom je tu ostrý rockový riff hraný na klávesové nástroje.

Andy Cermak, frontman, klávesista a dvorný skladateľ k novej piesni uviedol:

„The Business bude asi najtvrdšou skladbou na našom novom albume. Vystihuje rock’n’rollovú polohu kapely, ktorú poznajú fanúšikovia hlavne z našich živých vystúpení. Je to tiež jedna z mála piesní, ktorá nemá klasickú formu zloženú zo slôh a refrénov. Song stojí na jednom „gitarovom“ riffe a ako už u nás býva zvykom, nie je hraný na elektrickú gitaru, ale na vintage klávesový nastroj Clavinet zo sedemdesiatych rokov, napojený gitarové kombo.

Text piesne pojednáva o situácii, ktorú zrejme mnohí dobre poznajú.

Príde za vami niekto, s kým vy sa nechcete baviť, ale pretože mienite byť milý, dotyčného hneď neodoženiete. Môže sa vám ale tak stať, že vám daný človek skazí napríklad aj celý večer. Táto skladba konečne umožňuje vykričať to z plných pľúc. Samozrejme je to celé vykreslené s nadhľadom a vtipom, ale rozhodne to dobre pasuje k surovému štýlu tejto piesne.

Kapela Sunflower Caravan 31. januára tohto roku vydala prvý nový singel nazvaný „Kind of Happy“.

Na konci apríla nasledovala ďalšia pieseň s názvom „Alright“. Vydanie druhého singla sprevádzal klip vyprodukovaný práve lídrom skupiny Andym Cermakom. Bol koncipovaný ako darček pre fanúšikov v dobe karantény, kedy väčšina ľudí bola „uväznená“ vo svojich domovoch, mimo bežného režimu. Aktuálny singel je sprevádzaný videoklipom, na ktorom kapela spolupracovala s Davidom Stejskalom, talentovaným mladým tvorcom, ktorý svoje skúsenosti nadobudol okrem iného počas štúdia vo Veľkej Británii.

Dlhoočakávaná tretia platňa skupiny Sunflower Caravan, nazvaná „Corners“, vyjde v októbri tohoto roka, bude obsahovať bohatú kolekciu sedemnástich skladieb.

Kapela ju slávnostne pokrstí na koncerte 28. októbra v pražskom klube ROXY. Pôjde o prvý pražský koncert kapely po takmer jedenástich mesiacoch.

Přemysl Štěpánek a NMR (foto: press Sunflower Caravan)