PASSION COCO – TY KOKOS! TAK TOTO JE RIADNA KOKOSKA

Passion Coco – Sudor Y Arena  (MaAuLa Records 2017)

Passion Coco (Kokosová vášeň) je exotická cukrárska maškrta Francúzov. Základ tvorí strúhaný kokos spolu s rôznymi druhmi tropického ovocia, čokoládou, karamelom. Akým názvom sa má pomenovať francúzska kapela týchto dní, hrajúca hudbu, ktorú by asi väčšina Stredoeurópanov označila termínom tropický indie pop? Názov Passion Coco sa k tomu priam ponúka.

A z čoho je vytvorená hudba podľa jej receptu?  Z kolumbijského štýlu cumbia, jeho peruánskeho subžánru chicha s prvkami gitarového surf rocku a psychedélie, filmovej hudby spaghetti westernov (výrazne napríklad v skladbe Boom), spevu speváčky Anny s juhoamerickým feelingom, španielčiny, temperamentu + plážovej atmosféry.

A je to! Máme tu novú dobrú „hippies-new wave-world music“ skupinu Passion Coco s debutovým albumom Sudor Y Arena. Tvoria ju Anne Vidaillac (spev), Antoine Passet (gitary), Olivier Bucquet (basa, spev), Romain Parpillon (perkusie, spev).Typickí Francúzi. Tí dokážu vždy vymyslieť niečo milé, šarmantné, originálne. Má to však háčik, zvyčajne sa to sem k nám na Slovensko nedostáva. Okrem toho, Passion Coco sú (ako väčšina nových, začínajúcich skupín) málo známi. Dôležitejšia je však hudba, nie popularita. Takže, priatelia, nezabudnite ochutnať hudobný zákusok Passion Coco!

(Odporúčané skladby: Playa Tropical, Sudor y Arena, Pedacito de Tela, Los Tinosos del Espacio, Boom, Tiburón a la Vista).

Miroslav Potoček