PELL-MELL 59 ZVEREJNILI VIDEOKLIP K PIESNI RYŠAVÁ

Trenčianska skupina Pell-Mell 59 existuje od roku 2007. Od svojho vzniku prešla viacerými žánrovými a štýlovými zmenami. V súčasnosti sa venuje predovšetkým vlastnej tvorbe, ktorá je ovplyvnená rockom, popom i folklórom.

V týchto dňoch predstavila kapela Pell-Mell 59 ďalší singel z nového albumu „Keď sme boli mladí“. Pieseň „Ryšavá“ je v poradí štvrtou novinkou z albumu, ktorý mal byť pôvodne vydaný ešte koncom roka 2020. Pandémia napokon jeho termín vydania výrazne posunula.

„Bolo potrebné trošku spomaliť a zjemniť album, keďže je na ňom dosť rýchlych, ráznych aj textovo vážnych piesní, ktoré ešte čaká oficiálna premiéra. Skladba Ryšavá je taká pop-rocková oddychovka, ktorú zložil náš bubeník Robo,“ uviedol frontman kapely Roman Varga.

Videoklip obsahuje zábery z centra mesta Trenčín.

Veľa záberov vzniklo aj útulnej v trenčianskej kaviarni True Brew Coffee Bar. Vo videoklipe môžete vidieť Mareka Hrdličku zo skupiny Random Choices a Ľubka Bobáka z kapely Volume. Samozrejme tá najkrajšia je hlavná protagonistka Kikuš. V samotnej piesni hosťoval aj Sven Kostelný zo skupiny Na kolená.

„Pelmeláci“ v súčasnosti zverejňujú na svojom Youtube kanáli nové nahrávky približne každé tri až štyri týždne.

NMR (foto: press Pell-Mell 59)