POMÔŽME SI NEBÁŤ SA, ODKAZUJE V NOVOM VIDEU PESNIČKÁR NANY HUDÁK

Alternatívny folkový pesničkár Nany Hudák pred rokom vydal svoj piaty album Jazyk duší na známej značke Slnko Records. Po takmer dvanástich mesiacoch koncertovania a dvoch klipoch k skladbám Khaleesi a Luna, prichádza prievidzský hudobník s ďalším vizuálom k pesničke Strachokráľ. Koncom marca pri tejto príležitosti vyrazí na sedemkoncertnú šnúru do Čiech.

Svojrázny gitarista, spevák a skladateľ Nany Hudák má odžitý silný príbeh, v ktorom ušiel zo školy, aby sa stal muzikantom, odpracoval si nespočetné množstvo hodín na stavbách, vo fabrikách aj na farme v Holandsku, aby sa po vážnom úraze ruky nakoniec naplno vrátil už len k hudbe. Nany si vyskúšal starý model hudobného biznisu s vydavateľstvom “major label” typu, aj čistý DIY prístup, kde je sám zodpovedný za všetko – od hudby, klipov, webstránky až po vybavovanie koncertov.

 

Jeho najnovší hudobný a vizuálny počin spracováva tému všadeprítomného strachu, ktorý núti ľudí správať sa iracionálne. “Strach sa na nás valí zo všetkých strán. Vkráda sa nám do duší a my máme potrebu konať. Patrím k tým, ktorí veria, že strach je zdrojom zla. Keď konáme z popudu strachu, pravdepodobne konáme vo väčšej či menšej miere zlo. A čoho sa to vlastne bojíme? Predsa toho zla, ktoré sami pod tlakom strachu spoluvytvárame. To je začarovaný kruh,” uvažuje Nany Hudák o odkaze skladby Strachokráľ a naznačuje aj ďalšiu, u nás nanajvýš aktuálnu významovú rovinu.

“Keď ma uvidíte v spoločnosti „zlého“ človeka, skôr ako ma odsúdite a vylúčite spomedzi svojich priateľov, či už v živote alebo na ‘fejsbúkoch’, vedzte, že sa práve možno spolu s tým „zloduchom“ len snažíme pochopiť, prečo sa ja bojím jeho a prečo sa on bojí mňa. A aj keď je len malá nádej, že to zmeníme, chcem o ňu stáť,” vysvetľuje Nany.

Strachokráľ a ďalšie skladby z najnovšieho albumu Jazyk duší predstaví na svojom blížiacom sa turné v Čechách. V siedmich mestách vystúpi sólo s gitarou a na niektorých zastávkach sa k nemu pridajú ďalší hostia a pesničkári Cermaque, Dana Houdková, Marek Dusil, Filip Pýcha a Jana Šteflíčková, s ktorou koncom roka nahral pesničku Duet.

NANY HUDÁK A KONCERTY V ČR
31.03.2017 Ostrava, Cooltou+ Cermaque
01.04.2017 Dvůr Králové nad Labem, Městská knihovna Slavoj + Filip Pýcha
03.04.2017 Praha, Bar Coming Soon + Dana Houdková a Marek Dusil
04.04.2017 Praha, Carpe Diem + Jana Šteflíčková
07.04.2017 Praha, Klubovna Zázemí + Filip Pýcha
08.04.2017 Kladno, Dundee Jam
11.04.2017 Brno, Duck Bar

Alexander Čerevka 

Redakcia New Model Rádia nezodpovedá za prevzaté príspevky.