POPULÁRNE PROBLÉMY LEONARDA COHENA

Leonard Cohen - Popular Problems     (Columbia, 2014)

Leonard cohend - pop. problemsNový album kanadského pesničkára Leonarda Cohena s názvom Popular Problems, vychádza 22. septembra, deň po jeho 80. narodeninách.

Obsahuje 9. piesní. Po hudobnej stránke neprekvapujú v rámci Cohenovej tvorby žiadnymi prevratnými zmenami. Nevadí, podstatné je, že Cohen ešte tvorí, že dokáže stáť na pódiu zvyčajne dlhšie, ako dve hodiny a nahral po dvoch rokoch nový album. Jeho spev sa v niektorých pasážach už tradične približuje k recitácii. Atmosfére nahrávok to nielenže neuberá na pôsobivosti, ale pridáva . Popular Problems  produkoval známy americký producent a hudobník Patrick Leonard.

Leonard Cohen 2016

V minulosti spolupracoval s Madonnou, Rogerom Watersom, Brianom Ferrym.

V piesni Nevermind spieva arabský text americká speváčka Donna De Lory s ktorou nahrávali muzikanti mnohých veľkých osobností a skupín (Peter Gabriel, David Bowie, King Crimson). Hovorí sa, že hnacou silou Cohenovho návratu boli jeho finančné problémy. No na jeho nových piesňach nebadať, že by boli tvorené pod akýmkoľvek tlakom. Sú to baladicky ladené skladby s decentnými aranžmánmi. Vo vysielaní nášho rádia si niektoré z nich budete môcť vychutnávať. Cohenovu novinku radi uvádzame v rubrike Album týždňa.

Róbert Gregor