PREDSKOKANOM KONCERTU LAMB V BRATISLAVE BUDE ČESKÁ SKUPINA KHOIBA

Poznáte tie koncertné akcie, kde je predkapela len do počtu a každý nervózne prestupuje z miesta na miesto a netrpezlivo čaká na hlavnú hviezdu večera?

V pondelok 25. novembra to v bratislavskom Majestic Music Clube (MMC) rozhodne nebude tento prípad. Ako support manchsterského dua Lamb sa tam totiž predstaví český projekt Khoiba. Dvojica Ema Brabcová a Filip Míšek pride do hlavného mesta exkluzívne len kvôli tomuto vystúpeniu.

Khoiba, ktorá svoju tvorbu charakterizuje ako atmosférický pop plný melanchólie, ale aj pozitívnych emócií, vznikla po rozpade formácie Roe-Deer. Po dvoch albumoch Nice Traps (2004) a Mellow Drama (2007) a singloch ako Pathetic, That Reason alebo T.I.M.E., sa skupina v roku 2018 rozpadla a na jej návrat si fanúšikovia museli počkať dlhých 9 rokov.

Khoiba svoj comeback po sérii nových singlov tento rok v marci korunovali eponymným albumom, ktorý vyšiel na značke Minority Records. Následne ho predstavili na jarnom česko-slovenskom turné a potom na letných festivaloch.

Lamb sa v Bratislave ukážu po 5 rokoch a dôvodom ich návštevy je taktiež nova štúdiovka – s názvom The Secret of Letting Go. Album, ktorý napríklad Q magazine ohodnotil 80 bodmi zo 100, už predstavili v Hamburgu, Osle, Berlíne či Haagu. Najbližšie čakajú autorov hitov Górecki a Gabriel zastávky v Poľsku, vystúpenie v Lipsku, Prahe a potom už jediné predstavenie u nás.

Ján Papač (foto: Khoiba Facebook)