PUDING PANI ELVISOVEJ A SVETOVÝ VIDEOKLIP

Skupina Puding pani Elvisovej pokračuje so zverejňovaním videoklipov z pripravovaného albumu. Tentokrát predstavila novinku s názvom „Svetová“, ktorej obrazová podoba vznikla v štyroch rôznych krajinách a šiestich mestách.


Vznik skladby „Svetová“ sa viaže k internému humoru kapely a jej vnímaniu vizuálneho smogu, ktorý bol impulzom k napísaniu textu o svete reklamných produktov a nevkusu, ktorý ho sprevádza.

„Asi nie sme jediní, ktorí si všimli rôzne svety, ktoré dokážu koexistovať na reklamných plochách ako napríklad svet kobercov, svet nápojov, svet záhradných stoličiek atď. Možno sme ale prví, ktorí o tom napísali pesničku. Je to smiešne a trochu tragikomické zároveň,“ prezradil Pino o inšpirácii vzniku novej skladby.

Videoklip vznikal opäť v réžii samotnej kapely a bol točený na mobil

„Pôvodná predstava bola, že natočíme video, v ktorom bude hlavným motívom vizuálny smog, ale keď sme si pozreli prvú pracovnú verziu, museli sme to zavrhnúť, pretože sme sa nedokázali pozerať na to, aké je to škaredé“, priblížil proces tvorby videoklipu Miloš z Pudingu pani Elvisovej, ktorý dodáva: „Nakoniec sme sa dohodli, že to vezmeme do svojich rúk a každý natočí svoj part na telefón práve tam, kde sa bude v tom čase nachádzať“.

A keďže bola kapela v tom čase trochu rozcestovaná, do videoklipu sa dostali zábery zo štyroch rôznych krajín a šiestich miest (Miláno, Graz, Karlovy Vary, Praha, Bratislava a Košice). Názov skladby „Svetová“ tak dostal ďalší rozmer.

O obal singla sa postarala Kristína Uhráková z portálu www.pressink.sk, ktorá je tiež autorkou nového farebného loga a vizuálnej identity PPE (Puding pani Elvisovej). Mix a master skladby mali na starosti Tomáš Lobb a Marek Rakovický z LVGNC Studios.

Členovia skupiny naďalej pracujú na novom albume a na jeseň plánujú zverejniť ďalší singel už tradične doplnený o autorský videoklip.

NMR (foto: Kristína Uhráková)