PULP SESSIONS: KAPELA PRIE100R ZVEREJNILA LIVE VERZIU SKLADBY JASNOZRIVÍ

Vďaka iniciatíve PULP Sessions sa zatiaľ naživo predstavili skupiny The Youniverse a Got Blue Balls. Tretími sú bratislavskí PRIE100R.

Skupina PRIE100R nie je na hudobnej scéne žiadnym nováčikom. Ako laureát ceny nadácie Advance Invesments Radio_Head Awards 2017, už má na svojom konte album „292“. Nahrala ho v bratislavskom štúdiu PULP, kde vznikla príjemná a priateľská spolupráca. Ponuku účinkovania v novej sérii PULP sessions aj preto kapela rada prijala.

Čo je PULP Sessions?

Pulp sessions je nová multi-žánrová hudobná iniciatíva tímu nahrávacieho štúdia PULP, ktorá dáva priestor novým i etablovaným slovenským a českým hudobníkom. Umelci dostávajú príležitosť prezentovať svoju tvorbu naživo, na vysokej audiovizuálnej úrovni. „Je to koncept, nad ktorým sme už dlhšie premýšľali, keďže sme chceli podporiť hudobníkov, ktorí nás počas nahrávania v štúdiu zaujali.“ (Jakub Hríbik a Matej Turcer z tímu Pulp)

Ako to vyzeralo v praxi?

Každé z vystúpení sa konalo autenticky naživo. Dolaďovanie spevov, prehrávanie partov, či „overduby“ sa nepoužili. V postprodukcii sa už nič z toho neriešilo. Zvukové efekty sa používali len počas nahrávania v záujme zachovania čo najvyššej autenticity.

Všetko sa udialo v priestoroch štúdia 3 televízie JOJ na Kolibe.

„Sme veľmi radi, že máme s Pulpom takúto spoluprácu. Na Slovensku ide o unikátny projekt, keďže sa filmovalo v reálnom čase až na päť profesionálnych kamier v rozlíšení 4K. Na mieste boli tiež veľké ateliérové svetlá, ako aj veľa techniky priamo z nahrávacieho štúdia. Zvuk je naozaj excelentný a v rozľahlom priestore haly dodal skladbe nový rozmer, ktorý sa nám pozdáva ešte viac než jej albumová verzia“. (speváčka Dominika Zdražilová)

Prečo práve pieseň Jasnozriví?

„Pre túto skladbu sme sa rozhodli počas koncertov, pretože patrí medzi naše najobľúbenejšie. Má v sebe veľa energie a aj sa nám dobre naživo prezentuje.“ (skladateľ a basgitarista Radovan Činčura)

Kapela pripravila zverejnenie videoklipu k skladbe „Jasnozriví“ na dátum 29.2.2020 (9:00 hod.). Tento dátum nie je náhodný, pretože kapela pred štyrmi rokmi práve v tento deň vznikla. Oslávte s PRIE100Rom ich štvrté, respektíve vďaka tomuto výnimočnému dátumu len prvé narodeniny.

Dominika Zdražilová a NMR (foto: Lucia Sokolová a press skupiny)