ROBERT POSPIŠ PREDSTAVUJE BÁSNICKÚ ZBIERKU V TICHU

Po debute Sme to my? (2012) a knihe „Ukazuješ do tmy“, vidím svetlo (2018), na ktorej spolupracoval s Romanom Harvanom, prichádza Robert Pospiš so zbierkou „V tichu“.

„Na básňach som pracoval počas posledných dvoch rokov. Verím, že čitateľa oslovia svojou úprimnosťou, za ktorou som sa vybral hlboko do svojho podvedomia. To je pre mňa najdôležitejšie,“ opisuje vznik nových básni Robert Pospiš. „Všetky básne sú odrazom uplynulého obdobia. Sú osobné a vo svojej podstate aj krehké. Prežívame zvláštne časy. Názov zbierky nijak nesúvisí so súčasnou “pandemickou“ situáciou. Vznikol ešte minulý rok,“ dodáva Pospiš. Za vizuálnou stránkou jeho novej básnickej zbierky stojí grafik Matúš Lelovský. Kresby mala na starosti jeho dcéra Laura. „Každá z básni je samostatným príbehom. Po narodení syna som si začal viac uvedomovať silu ticha. Som človek hudby a zvukov. Ticho vnímam ako mystický priestor. V ňom sa odohrávajú a zrkadlia veci v kontraste k nášmu životu. O zachytenie tohto fenoménu som sa snažil vo svojej najnovšej knihe,“ opisuje prácu na knihe V tichu jej autor.

Básnická zbierka V tichu vychádza vo vydavateľstve Real Music House.

Vydanie publikácie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

„Verím, že poézia má schopnosť zasiahnuť čitateľa rovnako ako hudba poslucháča. Dúfam, že v blízkej budúcnosti knihu aj slávnostne pokrstíme. Po náročnom “umeleckom“ roku ma veľmi teší, že som ju dokázal dokončiť. Myslím si, že práca na zbierke V tichu bola pre mňa omnoho dôležitejšia, ako si dnes dokážem uvedomiť. Dúfam, že tento pocit dokážu básne preniesť aj na ich čitateľov,“ uzatvára Robert Pospiš.

Básnickú zbierku Robert Pospiš – V tichu zakúpite v širšej knižnej distribúcii ale aj v internetovom obchode vydavateľstva Real Music House.

Martin Sillay