SAMO TOMEČEK PREDSTAVUJE NOVINKU „IBA V NEJ“ S EXOTICKOU TANEČNICOU

„Iba v nej“ – to je názov novej skladby speváka Sama Tomečka. Skladateľ, hudobník, muzikológ a pedagóg vytvoril pieseň v prvej vlne korona krízy a finálne ju dokončil vo februári 2021.

Autorom textu piesne „Iba v nej“ je Samo Kovács, hudbu majú na konte obaja Samovia – Tomeček a Kovács. Samo je roky neoddeliteľnou súčasťou úspešnej relácie Milujem Slovensko, kde zaspieval už vyše 600 skladieb.

O mix a master skladby „Iba v nej“ sa postaral Marek Šurin, ktorý spolupracuje s množstvom slovenských interpretov.

„Pieseň vznikala dlhší čas, dokonca som ju odložil a vrátil sa k nej v korona kríze roku 2020. Skladba je o živote, o vzťahoch medzi mužom a ženou. Často máme pri problémoch vo vzťahu pocit, že sme ukrivdení. Takmer vždy v tom však majú prsty obe strany. Nikdy nie je na vine iba jeden. Myslím si, že sa v piesni môžu viacerí ľudia nájsť,“ vysvetľuje vznik skladby Samo Tomeček.

So Samom Kovács spolupracuje Tomeček vyše 9 rokov. Dvaja Samovia spolu hrali v kapele a nahrali dva štúdiové albumy „Nespím“ (2015) a „Ikony (2018).

„Samo je skvelý gitarista a nakoniec sa vyprofiloval aj na autora a skladateľa. Postavil si v Žihárci vlastné štúdio, kde Iba v nej aj vzniklo. Tým, že sme za tie roky aj dobrí kamaráti, poznáme sa veľmi dobre. Odohrali sme spolu vyše 500 koncertov a tak spolupráca išla ako po masle. Samo Kovács dokázal perfektne zhmotniť moju predstavu a potom už to išlo prirodzene,“ prezradil Samo Tomeček.

Ku skladbe vzniklo aj lyric video, o ktoré sa postaral Peter Kanda. V klipe tancuje exotická tanečnica Sara Ahmed.

„Pôvodne som chcel nakrútiť klasický videoklip, no vzhľadom na súčasnú situáciu som sa rozhodol inak. Toto je moje prvé lyric video a som s ním spokojný. Pozerali sme viaceré lyric videá s mojou manželkou Sophie, ktorú napadlo osloviť jej kamarátku a tanečnicu Saru Ahmed. Spolupracovali spolu na pár tanečných projektoch. Poznám sa s ňou aj osobne, dokonca bola na našej svadbe jednou z družičiek. Počas celého klipu tancuje v pozadí a dodala lyric videu tú správnu emóciu, ktorá pieseň ešte viac podporila,“ konštatuje Samo.

Samo Tomeček počas korona krízy naspieval viaceré reklamy, z ktorých dve sa umiestnili na vrchole rebríčka na Youtube počas celého roka 2020 a stali sa z nich dokonca hity. Prvé miesto reklamy pre značku Dedoles a na treťom Zlatý Bažant.

„Zo začiatku korona krízy som sa zmenil troška na stavbára a dokončoval som dom a záhradu. Potom prišlo pár koncertov v lete a ďalšia séria Milujem Slovensko a medzitým svadba. Bolo to hektické obdobie a som rád, že sme ho prežili v zdraví. Naučil som sa za ten čas naozaj veľa a prešiel si aj ťažšími dňami. Aktuálne mám rozrobených viacero skladieb a pomaly začínam premýšľať aj nad novým autorským albumom. Keďže som sa minulý rok v septembri oženil, nové piesne vznikajú už v novej životnej etape,“ uzatvára mladomanžel Samo Tomeček.

Samo Tomeček sa hudbe venuje už od šiestich rokov.

Kariéru odštartoval v roku 2005 v prvom ročníku súťaže Slovensko hľadá Superstar. Na konte má štyri štúdiové albumy a viaceré spolupráce s rôznymi interpretmi. Od roku 2013 spieva v úspešnej relácii Milujem Slovensko. Získal prestížne spevácke ocenenie v Moskve a dvakrát sa umiestnil v top 3 Spevák roka v ankete OTO. V roku 2019 dokončil doktorandské štúdium na FiF UK v Bratislave v odbore Muzikológia a vydal svoju prvú monografiu „Vokál v (pop)rockovej hudbe na Slovensku“.

Nora Krchňáková a NMR (foto: archív Samo Tomeček)