SAMUEL HOŠEK A SKLADBA Z PRIPRAVOVANÉHO ALBUMU

Samuel Hošek je spevák a výtvarník. V roku 2020 predstavil debutový album „Our Time Is Now“ v spolupráci s hudobným producentom Jurešom Líškom. Onedlho mu vyjde druhý album „Peace“, na ktorom sa odklonil od elektro akustického zvuku a vrátil sa k jazzu.


Na albume „Peace“ sa nachádza deväť skladieb. Ide o jazzové štandardy, doplnené o dve autorské skladby. Album sa nahrával vo Viedni a v Bratislave pod dohľadom Petra Preložníka známeho aj z kapely Prúdy a srbského hudobníka Dušany Novákova, ktorý doprevádzal prestížneho amerického speváka Gregoryho Portera.

Spevák si k spolupráci prizval tiež hudobného producenta Ľuboša Šrámeka a producenta Nikolaja Nikitina, ktorý zároveň vedie vydavateľstvo Hlava Hlava XXII. O zvukové aranžmány albumu sa postaral Ľuboš Šrámek, ktorý má široký záber v rámci hudobnej scény. V minulosti pracoval na projektoch Nanosymphony, Altar Quartet, Rytmus a symfonický orchester a ďalších.

O obal sa postarala fotografka Lujza Fekete. Na nahrávaní albumu sa podieľalo niekoľko zvučných mien slovenskej a českej jazzovej scény medzi ktorými nechýbali Robert Balzar, Juraj Griglák, Mattia Muller, Mucha Quartet, Nikolaj Nikitin, Pavol Bereza, Sisa Michalidesová a ďalší.

Samuel Hošek je víťaz viacerých súťaží

Ako 16-ročný získal štipendium na súkromnej škole v USA, ktorá sa umiestnila v rebríčku TOP 50 najlepších súkromných škôl v USA. Vyštudoval divadelnú fakultu na VŠMU a jazzový spev na Konzervatóriu Jaroslava Ježka v Prahe.

Aktuálne študuje magisterské štúdium na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave na katedre Intermédií a maľby. Účinkuje v muzikáli The Czech Cabaret Show v pražskom divadle Royal. Popri sólovej kariére spolupracuje ako vokalista s Marikou Gombitovou, Benom Cristovaom, či Luciou Bílou.

Päť rokov pôsobil ako hlasový pedagóg na British International School v Bratislave. Na spev pripravoval Jána Jackuliaka, Kristínu Svarinskú a mnohých ďalších. Medzi jeho hudobné projekty patria aj: Skupina 0u0us, Samuel Hošek Jazz Band a Electric Sabina.

MPP a NMR (foto: press)