SIMPLE SOULS PODPÍSALI ZMLUVU SO ZNÁMYM LONDÝNSKYM VYDAVATEĽSTVOM

Hudobný projekt Simple Souls je osviežením nielen domácej drum & bass-ovej scény. Táto pozitívne naladená trojica muzikantov pôsobí už dlhšiu dobu na rôznych miestach Európy.

Kapelu tvoria beatmaker/DJ Peter Kovalčík žijúci v Prahe, gitarista/klávesák Jano Králik pôsobiaci vo Viedni i v Bratislave a trubkár Zdenko Beer žijúci v Mníchove. Subžáner štýlu drum & bass, ktorému sa tento hudobný projekt venuje sa nazýva liquid funk, čo je elektronická tanečná hudba s prvkami funku, jazzu a soulu.

Debutové EP „Set It Off“.

Pred nedávnom sa kapele podarilo upísať ako prvým Slovákom v histórii legendárnemu vydavateľstvu V Recordings z Londýna, ktoré oslavuje 25 rokov existencie. S V Recordings sú spojené také mená ako Roni Size, Krust, DJ Die, Adam F., Ed Rush či DJ Marky. Práve pod hlavičkou tohto vydavateľstva vyšlo 7. augusta 2020 ich prvé EP s názvom „Set It Off “, na ktorom sa producentský podieľal aj britský producent Link a americký MC Flotation. Na kanáli Planet V sú všetky štyri nové skladby, ktoré vydavateľstvo posiela do sveta.

„Upísať sa labelu formátu V Recordings sa človeku nestáva každý deň, takže je to pre nás nový svet, nové kontakty, noví ľudia, ale aj obrovská nová motivácia robiť hudbu lepšie a posúvať sa ďalej vpred. Vďaka nášmu EP si nás všimli a hrávajú nás svetoznáme mená drum and bassu ako Command Strange, DJ Marky, Danny Wheeler, Peshay alebo DJ Patife. S mnohými ľuďmi, na ktorých hudbe sme vyrastali sme teraz v osobnom kontakte a plánujeme dokonca spoločné kolaborácie, o čom sa nám ani nesnívalo. EP je medzi ľuďmi takisto obľúbené, keďže v Beatport top 100 dosiahlo 18-tu priečku. Taktiež sa nám ozýva čím ďalej tým viac ľudí s tým, že sa im naša hudba veľmi páči, čo nás vždy veľmi poteší. Naše prvé EP zďaleka nie je na V Recordings posledné a už sú na pláne ďalšie single, kompilácie, remixy atď. Akonáhle sa zlepší situácia ohľadom koronavírusu, tak začneme vystupovať ako live projekt doma aj v zahraničí, na čo sa už veľmi tešíme“, opisuje pocity a plány beatmaker Peter Kovalčík.

Simple Souls pôsobia na scéne od roku 2018 a na svojom konte už majú množstvo skladieb vydaných na vydavateľstvách ako Soul Deep Recordings, Boomerang, Timewarp Music alebo Liquid Boppers, ktoré pravidelne hrávajú známi DJs v rádiách, či na podujatiach po celom svete.

Martin Hlavatý a NMR (foto: press Simple Souls)