SKUPINA DEAL ZVEREJNILA SĽUBNÚ NOVINKU S NÁZVOM STRATOSFÉRA

Východoslovenská skupina Deal sa po viac ako dvojročnej prestávke hlási s novinkou Stratosféra. Okrem sviežeho zvuku pieseň prekvapí aj návratom k slovenčine.

Pieseň vznikala dlhší čas. Podobne ako pri predchádzajúcich nahrávkach si štvorica hudobníkov dopriala dostatok kreatívneho času v štúdiu gitaristu kapely Petra Jakaba (Sinus Records).

Podľa Ladislava Urbána, ktorý je spoločne s Pavlom Jakabom spoluautorom textu, nová pieseň nenásilne odráža aj aktuálne dianie v spoločnosti.

„Celý rok je veľmi zvláštny a zložitý. O to dôležitejšie je uvedomenie si, že situáciu zvládneme len s chladnou hlavou. Občas bojujeme so silami a živlami, ktoré sú silnejšie ako človek a jeho plány. Pieseň je paradoxne oslavou vlastnej, osobnej slobody a odolnosti, ktorá je veľmi dôležitá. Verím, že pieseň našim terajším a snáď aj budúcim fanúšikom dodá dôležitú pozitívnu energiu a chuť do života,“ hovorí Urbán.

„Singel má aj ambíciu terapie – pomyselne sa odlepiť od problémov, situácií, ktoré nás skľučujú a paralyzujú. Pozýva povzniesť sa v duchu až do stratosféry, odkiaľ človek v nemom úžase naberá nové nadšenie a nadhľad, a to prajeme v tejto dobe každému,” opisuje singel Pavol Jakab.

Deal - Stratosféra

Klip je výsledkom práce kreatívnej dvojice Aďo Jenčo – Daniel Jenčo z Cube Art Pictures a natáčanie prebehlo počas letných prázdnin v Košiciach.

Skupinu Deal tvoria z troch štvrtín bratia Ján, Pavol a Peter Jakabovci, ktorých dopĺňa Ladislav Urbán. Táto štvorica vydala v roku 2017 svoj prvý a zatiaľ jediný album „Electric Hearts“. Viacero singlov bolo hrávaných v slovenských i zahraničných rádiách. Všetkých jedenásť skladieb bolo naspievaných v angličtine. Singel Stratosféra je ich návratom k rodnej slovenčine, ktorá by mala byť preferovaná aj pri ďalších pripravovaných skladbách.

Michal Neffe a NMR (foto: press Deal)