WHITE PLACE PREDSTAVUJÚ VIDEOKLIP K NOVINKE EXTRO

Indie-rockové kvarteto White Place z východného Slovenska prekvapilo novým videoklipom k piesni „Extro“, ktorý je o bielom meste zaliatom farbami.

Ako to vyzerá, keď oblejete biele plátno paletou farieb, ukazuje v novom hudobnom videu slovenská zostava White Place. Pieseň s príznačným názvom „Extro“ sa totiž nevychyľuje len z ich pôvodných čiernobielych vizuálov, ale s atmosférickými vokálmi, dynamickým gitarovým riffom a finálnou navrstvenou zvukovou stenou prináša tiež drzý zvukový posun.

„Je to nahnevaná reakcia introverta na všadeprítomný spoločenský tlak, správať sa ako extrovert,“ hovorí frontman Dano Jenčo a dodáva: „Klip prezentuje Jungovo tvrdenie, že zatiaľ čo introvert tvorí zo svojho vnútra, extrovert tvorí zvonka, preto sme v úvode za nástrojmi farební my, no v závere sa topíme pod zvukovo-farebným nánosom extroverzie.“

Jenčo sa na rozdiel od predchádzajúcich hudobných videí k skladbám „Breathe“, „Well“ a „Books“ v novinke profiluje do úlohy tanečníka so svojskou gestikuláciou.

Je to jeho reakcia na výstredné postavy z umeleckého prostredia, ktorým nechýba sebavedomie, charizma a sugescia.

Svojpomocne natočený a postprodukčne upravený klip vznikal v domácom prostredí s pomocou Cube Art Pictures. Vystupujú v ňom len členovia kapely. White Place tvorí okrem Dana Jenča jeho brat Majo Jenčo, basový gitarista Stano Čorej a bubeník Lukáš Fabián.

Matej Kráľ (foto: press White Place)