SKUPINA EA ZVEREJNILA VIDEOKLIP K PIESNI LOSOS

Skupinu EA tvoria banskoštiavnickí hudobníci Sisa Latková  a Róbert Borodajkevyč. V ich hudbe dominujú elektronické, až ambientné zvuky, brilantná gitara a zmyselné vokály. Charakteristické prvky kvality, pôvabu a vášne má aj ich novinka „Losos“.


„Losos je skladba o načúvaní svojho vnútorného hlasu, svojej duši aj za cenu nepochopenia, odsúdenia alebo prípadnej nepopularity, pretože vnútorný hlas sa nikdy nemýli. Každý cíti vo svojom vnútri, čo je pre neho/ ňu to pravé orechové, ale často to prebijeme silou intelektu a racionálnou mysľou, čo nás neskôr dobehne, či už na zdraví alebo osobnej spokojnosti “ hovorí speváčka Sisa.

„Lososy nebojujú s rozbúrenou vodou. naopak, využívajú energiu vírov, ktoré sa tvoria pri skalách vo vode. Pomocou prekážok sa vymršťujú a skáču proti prúdu rieky až sa dostanú tam, kde cítia, že majú byť – pri ústí rieky, kde sa rozmnožujú.“

„Pre iné ryby by sa to celé mohlo zdať byť totálne mimo, prečo losos ide proti prúdu, keď všetky ryby idú s prúdom. Ale losos nasleduje svoje vnútorné vedenie, ide v súlade s ním, aj keď to znamená ísť naopak a je to tak správne“ dodáva gitarista Robert.

Klip vznikol v Benátkach a na blízkych plážach

„V Benátkach sme si našli bočné uličky, kde bol pokoj a vznikla ideálna kulisa ku klipu. Reverzný pohyb vyjadruje to, že človek niekedy musí ísť opačne ako ide hlavný prúd, ak to tak cíti v sebe“, dodáva Sisa.

Pesnička „Losos“ je predzvesťou nového albumu, ktorý dvojica bude avizovať ešte niekoľkými samostatnými singlami.

Začiatkom tohoto roka mala EA hacknutú internetovú stránku a všetky profily na sociálnych sieťach. Najnovšie ich nájdete na nasledujúcich adresách: Facebook: EA Music, Instagram: ea_hudba a YouTube: eamusicbanskastiavnica.

NMR (foto: press EA)