SKUPINE BLONDIE VYJDE ZAČIATKOM MÁJA JEDENÁSTY ŠTÚDIOVÝ ALBUM S NÁZVOM POLLINATOR

Americká rocková skupina Blondie predstavila dve skladby z pripravovaného albumu Pollinator, ktorý vyjde 5. mája 2017. Prvou zverejnenou piesňou bola skladba Fun, ktorá už má pôsobivý videoklip. Ďalšou novinkou je skladba My Monster. Napísal ju Johnny Marr z už nefungujúcej kapely The Smiths.

Na novom albume, ktorý bude mať dovedna jedenásť skladieb, sa podieľali okrem spomínaného Marra aj Sia, Charli XCX, Dave Sitek, Dev Hynes, Joan Jett, Laurie Anderson či The Gregory Brothers. O produkciu sa postaral John Congleton, s ktorým v minulosti spolupracovali napríklad St. Vincent, Brian Wilson, Bono, Franz Ferdinand a ďalší. Blondie nahrali album v newyorskom štúdiu The Magic Shop, ktoré vlani zatvorili. Na rovnakom mieste nahrával zosnulý David Bowie posledné dva albumy The Next Day (2013) a Blackstar (2016).

Blondie založili v roku 1974 v New Yorku speváčka Debbie Harry a gitarista Chris Stein. O dva roky neskôr vydali debutový, eponymný album. Vo februári 1978 uviedli na trh nahrávku Plastic Letters a v septembri platňu Parallel Lines. Z tretieho albumu pochádza aj hit Heart of Glass, ktorý dobyl americký singlový rebríček Billboard Hot 100. Kapela neskôr vydala nahrávky Eat to the Beat (1979), Autoamerican (1980) a The Hunter (1982) či úspešné single Call Me, Atomic, Rapture alebo The Tide Is High. V roku 1982 skupina ukončila činnosť a Harry sa venovala sólovej kariére. Blondie sa dali opäť dokopy v roku 1997 a vo februári 1999 vydali comebackový album No Exit, z ktorého pochádza ďalší hit Maria. Na svojom konte majú tiež albumy The Curse of Blondie (2003) a Panic of Girls (2011). V roku 2014 vydali dvojalbum Blondie 4(0) Ever, ktorý obsahuje nahrávku Greatest Hits Deluxe Redux a novinku Ghosts of Download. V roku 2006 skupinu uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy. V súčasnosti v nej pôsobia okrem Harry a Steina aj Clem Burke (bicie), Matt Katz-Bohen (klávesy), Tommy Kessler (gitara) a Leigh Foxx (basgitara). 

Zdroj článku: Sita