SLOVENSKÁ SKUPINA TRILOBEAT PRIPRAVUJE DRUHÝ ALBUM

Po vydaní debutu v roku 2019 kapela Trilobeat absolvovala turné po Slovensku, kde prezentovala inštrumentálny džez, progrock i pop ktorý prepája svojim vlastným univerzálnym jazykom. V súčasnosti je skupina naplno zahĺbená do tvorby nových kompozícií a avizuje ďalší album.

„Obdobie karantény sme tak ako mnohí iní interpeti na celom svete využili na upratanie nápadov a práci na novom materiáli, ktorý bude tvoriť tento krát koncepčný album. Akým smerom sa budeme uberať sme predviedli v karanténnon live videu, kde sme variovali tému skladby 7 viet z nášho debutového CD. Naše predstavy o tvorbe a symbióze v kapele sa spojili, usadili a začali sme pilne pracovať, dokonca aj na diaľku nakoľko náš basgitarista pôsobí v inom meste Slovenska. Momentálne máme vybraných a pripravených cca 35 minút nového materiálu, a postupne pribúdajú ďalšie nápady“ objasňuje skladateľ Jakub Mikula. Nosnú tému avizovaného diela kapela čoskoro verejne odprezentuje singlom, ktorý nové smerovanie odhalí a zadefinuje.

„Čo sa dalo sledovať už na posledných koncertoch, bolo smerovanie k úzkemu prepojeniu vizuálnch prvkov s hudbou. Chceme napredovať a novým albumom posunúť úroveň našich koncertov ešte ďalej, zabezpečiť návštevníkom komplexnejší audiovizuálny zážitok a taktiež pokračovať v spoluprácach so zaujímavými umelcami, ako tomu bolo i na prvom albume, kde sme sa spojili s maliarkou a tatérkou Andreou Kopeckou“, vysvetľuje basgitarista Norbert Neuschl, ktorý je autorom live vizualizácií.

Počas svojej dvojročnej existencie sa kapela Trilobeat niekoľkokrát úspešne prezentovala naživo.

Predstavila sa ako hosť na turné Ľudových Mladistiev a tiež na krste ich CD v Štúdiu 1 Slovenského rozhlasu. Fanúšikov si v minulom roku získali aj na akcii Jazz Fest. Po vynútenej koncertnej pauze kapelu budete môcť najbližšie vidieť:

17.7. – Slovenské Alternatívne Leto

15.8. – Zvuk for Štiavnica

Hudobný projekt Trilobeat vznikol v roku 2017. Skladateľ Jakub Mikula stavia atmosféru skladieb na klavírnych kompozíciách, tie sú dopĺňané melodikou priečnej flauty a vokálom Kataríny Mikulovej. Rytmiku kapely tvoria na basgitare Norbert Neuschl (King Shaolin, Celeste Buckingham) a na bicích nástrojoch Marek Sasko (Horehigh, Matěj Vávra Band, Genius Locci).

Michal Neffe (foto: press Trilobeat)