SÉBASTIEN TELLIER: ÚSTREDNOU TÉMOU NOVÉHO ALBUMU JE DOMESTIKÁCIA

Sébastien Tellier je francúzsky hudobník, spevák, skladateľ a multiinštrumentalista. V minulosti produkoval piesne pre modelku Ditu Von Teese a zložil hudbu k mnohým filmom ako Narko, Steak i Lost In Translation. Texty jeho piesní sú v angličtine, francúzštine i taliančine.

Sébastien Tellier debutoval v roku 2001 platňou „L’incroyable Vérité“ na ktorú do roku neskôr nadviazal ďalšími štyrmi titulmi. Na albume „Sexuality“ z roku 2008 spolupracoval s hudobníkom menom Guy-Manuel de Homem-Christo z dua Daft Punk a na koncertnom turné sprevádzal i ďalších krajanov Air.

Domesticated je šiesty štúdiový album Sébastiena Telliera, ktorý hudobne nadväzuje na titul „L’Aventura“ z roku 2014.

Pri tvorbe nového albumu bolo hlavným predsavzatím vytvoriť svieže futuristické dielo s výnimočnými melódiami. K tomuto účelu bolo prizvaných i niekoľko hostí. Skladby zmixoval Nk.F, producent ospevovaný za zvuk francúzskeho rapového dua PNL. Novinka „Domesticated“ môže aj vďaka jeho pričineniu prekvapiť svojou pestrofarebnosťou. Jej hlavná téma – domestikácia osloví každého, kto má skúsenosti s bežnými prácami v domácnosti.

Osem nahrávok albumu „Domesticated“ má najbližšie k štýlu elektro disco.

Môžete si predstaviť, ako niekto vysáva elegantný parížsky byt pri počúvaní piesne „Venezia“, zatiaľ čo melanchólia v skladbe „Stuck in a Summer Love“ evokuje diskotéku osemdesiatych rokov minulého storočia.

Sébastien, ktorý väčšinou svoje piesne skladá doma, sa nechal inšpirovať tým, čo mal pred sebou. Bola to napríklad hromada riadu naskladaná v drese, alebo špinavé ponožky rozložené na poškriabanej podlahe.

Sébastien žije v súčasnosti v domácnosti s dvomi krásnymi deťmi, ktoré sa tiež ešte musia domestikovať. Alebo je to on, kto je teraz domestikovaný?

Róbert Gregor (foto: press Sébastien Tellier)