SLOVENSKÝ INDIE-FOLKOVÝ SPEVÁK DANIEL B NAHRAL DEBUTOVÉ EP

Žilinský hudobník Daniel B nahral debutové EP s názvom „One“. Od jeho prvých hudobných pokusov sa odlišuje komplexnejšou produkciou, stále však obsahuje prvky charakteristické pre „lo-fi hudbu“.

„One EP“ vzniklo ako DIY projekt, ktorý si od prvotných nápadov až po finálny master autor nahral a produkoval sám v domácom prostredí. V nových piesňach je počuteľný „lo-fi“ prístup, ktorý sa prejavuje hlavne pri minimálne spracovaných až surových vokáloch. Preferovaným hudobným nástrojom je gitara, ktorej zvuk tvorí základ všetkých nahrávok.

Úvodná pieseň „House of Cards“ navodzuje pocit nostalgie a melanchólie.

Táto téma je charakteristická i pre ďalšie nahrávky EP. Pieseň sa začína tajomným zvukom gitary, minimálne spracovanými vokálmi a hypnotickou slučkou v pozadí, ktorá umocňuje celkovú atmosféru skladby.

V poslednej skladbe „Take it“ počuť aj indie-rock.

Pieseň „Take It“ koncepčne uzatvára celé EP a naznačuje, akým smerom sa bude hudba Daniela B v budúcnosti uberať.

Daniel B je sólový projekt Daniela Buca, ktorý vznikol v roku 2020 online koncertom uskutočnenom v Žilinskom KC Hoffmann. Prvým nahrávkam „Life“ a „Lean on“ sa dostalo uznania od indie blogu start-track.com, založenom Filipom Zemčíkom (ZTapes).

O obal EP „One“ sa postarala Adelheid Pechová, študentka University of Arts London. V roku 2021 pripravuje Daniel B nahranie druhého EP, ktorým chce žánrovo rozšíriť svoj repertoár.

NMR (foto: archív Daniel B)