SLOVENSKÝ SPEVÁK A PRODUCENT MICHALIDES PREDSTAVUJE INDIE COUNTRY EP

Spevák a producent Michalides je najnovším prírastkom slovenského vydavateľstva GERGAZ, ktoré vydáva jeho sviežo znejúci debut „Indie Country“. Jeho piesne vytvárajú vhodný soundtrack k slnečným dňom aj stavom „zlomeného srdca“.

Jeho umelecké meno, tak ako aj jeho hudba, nie sú veci, ktoré by si vedome vybral. To prvé mu prischlo a to druhé, teda jeho hudba, je ako sám hovorí, výsledkom jeho nekontrolovateľnej až obsesívnej povahy. Michalides, vlastným menom Michal Rešetka, je slovenský hudobník s koreňmi v jazze. Z hrania na trúbku ho po desiatich rokoch vyradil úraz a následné pôsobenie v rôznych rockových a nadžánrových zoskupeniach ho nepriviedlo k spokojnosti, čo vyústilo do vlastnej hudobnej tvorby.

V prípade jeho debutového EP s názvom „Indie Country“ nejde ani o indie, ani o country.

„Ale nejde ani o rock, r´n´b, elektroniku a asi nie ani úplne o pop. A možno, že ide. Každopádne, je to hudba robená tak, aby si dokázala nájsť cestu k tebe, tvojim kamošom z umeleckých kruhov, ale aj k tvojej mame. Ak ju počúvaš za dokonale slnečného dňa, no s trochu zlomeným srdcom, je šanca, že sa ti bude páčiť,“ vyjadruje sa na margo svojej prvotiny Michalides.

Skladby, ktoré sa na toto EP „Indie Country“ nedostali, vznikli v období rokov 2018 a 2019, kedy sa Michalidesovi nedarilo objaviť hudbu, ktorá by ho chytila za srdce.

Tak sa rozhodol vytvoriť si takéto veci sám, pričom procesom tvorby sa nechal úplne pohltiť. Na výslednom trackliste dal napokon priestor piatim skladbám, ktoré dokopy tvoria svieži mix hudby jemne odzrkadľujúci autorove predošlé vplyvy. O mastering a mix nahrávky sa postaral Gaex.

„Proces mojej tvorby pozostáva z polovice zo živého nahrávania a z druhej polovice z vyklikávania si hudby pomocou pluginov. Moje doterajšie piesne sú, čo sa vnútornej štruktúry týka, pomerne dosť prekombinované, čo mi v niektorých prípadoch výrazne sťažuje možnosť ich živej interpretácie. Preto sa už snažím minimalizovať svoj štýl a tiež celkové aranžmány na veci, ktoré sa mi najviac osvedčili,“ dodáva Michalides.

Zuzana Mráziková (foto: press Michalides)