SMOLA A HRUŠKY MAJÚ VTIPNÝ VIDEOKLIP K NOVEJ PIESNI PROFESOR LÁSKY

smola-a-hrusky-svadba-2Recesistická skupina Smola a Hrušky zverejnila nový singel a klip „Profesor lásky“, ktorý prekvapí fanúšikov svojím spracovaním a netradičnou speváckou polohou frontmana Spoka. Ten už dlhšie pracuje na svojom hlasovom prejave pod dohľadom skúseného hlasového pedagóga. Jozef Spoko Kramár je autorom skladby a o text sa postaral uznávaný slovenský textár Vlado Krausz, ktorý potvrdil, že frontmanovi táto Müllerovská poloha naozaj sedí. Romantický klip má na svedomí celý realizačný team kapely v spolupráci s mladým talentovaným teamom VLN productions a odohráva sa v nádhernom prostredí Slovenského raja.

Fanúšička sa vydala za Profesora lásky

 „Pieseň Profesor lásky vznikla v období, keď sa udialo niekoľko životných príbehov a zažil som situácie, ktoré pozná hádam každý hudobník a to, keď sa fanúšička zamiluje do svojho idola. Napriek tomu, že skladba má výrazne popové aranžmány, pozornému uchu neujde aj štipka recesie a irónie, ktoré umocňuje aj vizuálna podoba skladby a som veľmi rád, že sa podarilo napriek náročnosti natáčania a početnému komparzu, dosiahnuť takýto skvelý výsledok. Už teraz máme naozaj veľmi pozitívne reakcie od našich fanúšikov a veríme, že čoskoro budú Profesora lásky počuť aj z našich slovenských či českých rádií,“ vraví frontman kapely Spoko Kramár.

smola-a-hrusky-svadbaSkupina Smola a Hrušky patrí k aktívnym slovenským kapelám a sú jedny z mála, ktorí sa môžu pochváliť prekročením hranice 1000 odohraných koncertov. Kapela v súčasnosti pracuje na ďalších novinkách a sústreďuje sa hlavne na budúci rok, kedy sa chystá veľké výročie. Už teraz sa môžu fanúšikovia tešiť na najväčšie turné v histórii kapely,  novú koncertnú show, nový album, klipy či knihu a celý rok sa bude niesť v znamení jubilejnej dvadsiatky. Už čoskoro budú zverejnené termíny a predpredaj lístkov na výročné turné kapely.

Skupina Smola a Hrušky vznikla roku 1997. Šesťčlenná formácia má na konte 6 albumov:  Jeseň 2003 (2003), Na chate (2005), Kameň Papier Nožnice (2008), živák Lajfka (2010), Palec hore (2012), Best On 1997 – 2015 (2015). Okrem toho vydala DVD s názvom 13 životov / Live in Topfest (2010) a najnovšie CD a DVD Unplugged Live in Spišské Divadlo (2016). Medzi najznámejšie skladby skupiny patria – Mary, Honey Honey, Matura, Fajčiť treba, Čierny Biely, Televízne noviny, Za rodinu, Lovesong, Tangá, Analog Digital, Na čom záleží, Pridaj si ma, Som na*ebaný, Hit či Svokra.

Výberovku BEST ON 1997 – 2015 a nové CD/DVD Unplugged Live in Spišské divadlo alebo nový merchandise kapely si fanúšikovia môžu objednávať cez oficiálny shop kapely: http://smolaahrusky.sk/eshop alebo priamo na koncertoch.

Zdroj: Martin Hlavatý / manažér Smola a Hrušky