NOVÝ ZJAV NA SLOVENSKEJ HUDOBNEJ SCÉNE STEVIE HEART PREDSTAVUJE ALBUM „SIMPLE LIFE“

stevie-4Multižánrová hudba, kultivovaný prejav, trocha nostalgie, obrovská životná sila a prekvapivá vyzretosť vzhľadom na mladý vek! Na slovenskej hudobnej scéne sa objavil nový zaujímavý zjav Stevie Heart. Zaujal už prvou piesňou „Walking Down The Streets Again“, na ktorú teraz nadviazal albumom „Simple life“. 26-ročný skladateľ a textár, ktorý je v podstate samoukom, je autorom všetkých 12-tich piesní na albume. Napriek žánrovej pestrosti album pôsobí veľmi kompaktne. Stevie Heart spieva jazz, blues, rock aj pop a vo všetkých polohách sa mu darí. Ako sám mladý umelec vraví, doteraz vždy viac používal rozum ako emócie a album „Simple life“ je jeho pokusom spriateliť sa so svojim srdcom. Vypočujte si zaujímavý hudobný počin Stevieho Hearta  „Simple life“.

Prekvapenie na slovenskej hudobnej scéne! Mladý skladateľ, textár, spevák a klavirista Stevie Heart šokuje multižánrovosťou, kultivovaným prejavom a vyzretosťou, takou vzácnou u umelcov jeho veku. Hudba preňho nie sú len povrchné odrhovačky, ktorými možno zaujať len prvoplánovo. Jeho prvý album „Simple life“ obsahuje 12 pesničiek v rozmedzí od jazzu, blues až po rock.

„Názov „Simple Life“, v preklade jednoduchý život, som zvolil podľa titulnej piesne albumu. Na pohľad by sa mohlo zdať, že je to zvláštne spojenie, veď kto má dnes jednoduchý život? Odpoveď ale priamo vyplýva z textu – nikto nemá jednoduchý život, ale možno si ani neuvedomujeme, koľkokrát si ho vieme skomplikovať sami. A že množstvo týchto problémov sa začína a končí v mysli, nie všetky sú skutočné. Prílišným analyzovaním a snahou mať všetko pod kontrolou podľa mňa strácame schopnosť brať život ako prichádza. Naháňame sa za niečím a ani poriadne nerozumieme, čo to vlastne je,“ vysvetľuje Stevie Heart.

Autorom textov aj hudby všetkých piesní je sám 26-ročný umelec, ktorý je v podstate samoukom. K hudbe sa dostal až v tínedžerskom veku, no odvtedy ho nepustila. Na albume „Simple life“ sa ako producent podieľal aj Martin Migaš, ktorý už spolupracoval napríklad s IMT Smile, Komajotou či Katkou Knechtovou. Spev a hru na klavíri zabezpečil Stevie, bicie nahral Jakub Vondra a basovú gitaru Patrik Gömöri. Všetky pesničky sú osobnou výpoveďou mladého umelca a väčšina z nich je – ako inak – o láske.  „So vznikom albumu súvisí jedna dôležitá vec. Koncom roka 2013 som cítil, že potrebujem „vypadnúť od bežného života“, zresetovať si hlavu, nabrať odstup a vnútorný pokoj a tak som sa vybral na mesiac do Francúzska. Keďže neviem ani slovo po francúzsky, bolo to celkom dobrodružné. Cestoval som po Bordeaux a okolí a tento výlet neviem nazvať inak ako „magický“. Zážitky typu, keď hráte na vlakovej stanici Bordeaux a celá stanica vás ticho počúva, mi čo-to naznačili. Pochopil som, že to celé možno má zmysel. No a po príchode na Slovensko zrazu všetko zapadlo ako skladačka a ostávalo iba jediné, objednať si štúdio,“ dodáva s úsmevom Stevie Heart.

Spevák spieva predovšetkým v anglickom jazyku a hlási sa k niekoľkonásobnému víťazovi Grammy Johnovi Mayerovi či k britskému jazz-popovému hudobníkovi Jamiemu Cullumovi. Zo slovenskej hudobnej scény ho najviac ovplyvnil Jaro Filip. Meno Stevie Heart je jeho umeleckým pseudonymom s jasným odkazom.

„Ani neviem celkom presne, kedy meno Stevie Heart vzniklo. Skôr som nejako kontinuálne sám seba ako umelca začal tak nazývať. Čo má symbolizovať? Ak sú rozum a srdce protiklady, tak môžem povedať, že s rozumom som sa stále „kamarátil“ a dobre nám to spolu po celý život funguje. Tam som deficity nemal. Ale v istej dobe som si uvedomil, že s mojou emočnou stránkou to celkom tak nebolo. Tak som si povedal, že na tom skúsim zapracovať. V podstate aj tento album je snahou, ako by povedal Paulo Coelho: „spriateliť sa so svojim srdcom.“ Je to jednoduché – razím teóriu o tom, že ak niečo vychádza z istého miesta v srdci, tak potom to aj u druhých rezonuje. Stevie Heart je jednoducho moje alter-ego, moje lepšie ja,“ uzatvára Stevie Heart.

Viac informácií hľadajte na: www.stevieheart.com

Nora Krchňáková