ŠTEFAN ŠTEC ZÍSKAL DVOJNÁSOBNÚ PLATINOVÚ PLATŇU A VYDÁVA NOVÝ ALBUM

Na bratislavskom koncerte vystúpil Štefan Štec v rámci svojho aktuálneho turné po slovenských mestách a odovzdali mu tam dvojnásobnú platinovú platňu.

Štefan Štec

Dostal ju za minuloročný úspešný album „Poleťiv by’m na kraj svita.“ Štefan verí, že sa mu bude dariť nadchýnať pre ľudovú hudbu širokú verejnosť aj naďalej. Už v pondelok vyjde jeho ďalší album s názvom „Duje vitor“!

Keď Štefan Štec pred viac ako rokom vydával svoj debutový album, netušil, že zaznamená taký veľký úspech. Dostal zaň dvojnásobnú platinu, ktorá je dôkazom, že album sa vynikajúco predáva.

„Vtedy mi to vôbec nenapadlo. Nevedel som, ako sa vlastne CD-čka v dnešnej dobe predávajú. Chcel som len nahrať moje piesne a potešiť ľudí,“ vraví Štefan Štec.

Tento zámer sa mu podarilo naplniť naozaj dokonalo. Potešil hneď niekoľko tisíc fanúšikov. Po zverejnení fotky s dvojitou platinou mu mnohí z nich na sociálnych sieťach písali, že album si púšťajú naozaj všade. Hrá napríklad šoférom v autobusoch, ale poslucháčov si našiel aj za hranicami Slovenska, napríklad v Spojených štátoch amerických.

„Myslím si, že ľuďom pripomína domov, korene, pôvod a je úprimný. Tak ako som to cítil, tak som to nahral,“ dodáva Štefan Štec.

Na albume hrá Štefanova kapela Fajta. Z úspechu sa teší aj jej frontman.

„Milo ma to prekvapilo a potešilo. Je to skvelý feedback od ľudí, za čo im ďakujeme. Je to pre nás zadosťučinenie za to, že sme vytvorili niečo, čo nie je prvoplánové a nezabudne sa hneď po vypočutí,“ vyznáva sa primáš Dominik Maniak.

Dvojnásobnú platinu Štefanovi Štecovi odovzdal Marián Šoky z distribučnej spoločnosti Spinaker. Takýto úspech tradičnej ľudovej hudby je podľa neho anomália.

„Za posledných desať, možno dvadsať rokov si nespomínam, kedy tento žáner dosahoval takéto čísla. Celkovo sa predalo viac ako šesťtisíc kusov fyzických nosičov a to je veľmi dobrý indikátor, ktorým sa na slovenskej scéne, bez ohľadu na žáner, môže pochváliť len úzka skupina umelcov. V našej branži to potvrdzuje silný vzťah medzi fanúšikom a umelcom,“ vraví Marián Šoky.

Štefan Štec oslavuje úspech na prebiehajúcom koncertnom turné a pre fanúšikov má skvelú správu. Nový, v poradí druhý album s názvom „Duje vitor“, je už hotový. CD-čka čoskoro uzrú svetlo sveta.

„Nový album bude svieži, hudobne vyzretejší, budú tam zaujímavé i nečakané spolupráce a verím, že ľuďom prinesie pekné emócie,“ uzatvára Štefan Štec.

Nový album Štefana Šteca a kapely Fajta vyjde 18.11.2019 pod hlavičkou vydavateľstva Universal Music SK.

Eva Sládková (foto: Adam Bázlik)