SÚŤAŽ O 2×2 VSTUPENKY NA METRONOME FESTIVAL PRAGUE 2019

NMR (foto: press)

Metronome festival 2019

Štvrtý ročník Metronome Festivalu Prague ponúkne v piatok a v sobotu 21. a 22. júna na pražskom Výstavisku bohatú dávku koncertov popredných zahraničných i domácich predstaviteľov mnohých hudobných žánrov

Piatok 21. 6.
Piatkové dianie, ktoré sa odštartuje otvorením festivalového areálu o 14. hodine, začne o 17. hodine na hlavnej Metronome Stage vystúpení Lenky Dusilovej. O 19:15 tam zahrajú miláčikovia českého publika, nadžánrová britská Morcheeba, a od 22:15 nastúpi na pódium vrchol tejto scény, bývalý frontman najslávnejšej britskej kapely 90. rokov Liam Gallagher. Bývalý frontman ikonickej britpopovej kapely Oasis potvrdil, že v Prahe v rámci Metronome Festivalu odohrá špeciálny koncert trvajúci deväťdesiat minút. Pražský festival si taktiež vybral pre premiéru svojho nového albumu, ktorý vyjde na začiatku júna. S rovnakou šou, ktorú prvýkrát uvedie práve v Prahe, potom odlieta na najznámejší hudobný festival Glastonbury.

Sobota 22. 6.
Sobotňajší program festivalu začne už skoro „po obede“, areál sa otvorí už o 13:30. Na Metronome Stage, ktorá sa zmení v obrie kino, bude možné zhliadnuť skvelý dokumentárny film Šimona Šafránka King Skate. Prvý sobotňajší živý hudobný blok na tejto scéne zabezpečia o 17:15 britskí neosouloví Jungle. Veľký projekt Hlasy slobody, ktorý predstaví rad českých speváčok niekoľkých generácií v koncertnom bloku bude jednou z hlavných festivalových pripomienok tridsiateho výročia sametovej revolúcie. Predstavia sa speváčky Lenka Filipová, Bára Poláková, Emma Smetana, Tereza Černochová, Monika Načeva a ďalšie. O tri hodiny neskôr sa na tom istom pódiu predstavia ďalší z hlavných zahraničných hviezd Metronome Festivalu Prague, nemeckí priekopníci elektronickej hudby Kraftwerk so svojou svetovo preslávenou 3D šou, ku ktorej dostane každý návštevník pri vchode špeciálne okuliare pre sledovanie trojrozmerných projekcií.

ČT Park Stage začne program o 16. hodine blokom mladej belgickej hip-hopovej kapely Blackwave. O 18:30 sa tu vystrieda jedna z najväčších mladých hviezd súčasnej alternatívnej hudby, britská gitaristka a speváčka Anna Calvi. Od 21:30 si na tomto pódiu pripomenú prierez svojej viac ako tridsaťročnej kariéry legendárni škótski Primal Scream so svojou „best of“ show.

Popoludňajší rozjazd scény Moon Stage bude v domácich rukách, o 14:45 sa tu vystriedajú Ille, Die Alten Machinen a Ohm Square so špeciálnou laser show. O 21:45 začne svoj blok mladá izraelská hudobníčka, raperka a speváčka Noga Erez, jedna z tých, ktorým festivalová dramaturgia predpovedá veľkú budúcnosť. Trištvrte hodiny po polnoci svoj tanečný set rozbehnú známy Digitalism a o 2:45 sa na tejto oficiálnej afterparty festivalu vystriedajú Last Robots, skúsené DJské duo z Varšavy.

Pri tejto príležitosti Vám dáme možnosť vyhrať dve vstupenky na tento koncert. Stačí správne odpovedať na nasledujúcu súťažnú otázku: 

Ktorý z nižšie uvedených interpretov nepatril medzi headlinerov Metronome festivalu Prague 2018?

  • a/ Massive Attack
  • b/ The Cure
  • c/ David Byrne

Správna odpoveď bola B.

Výhercov súťaže sme zverejnili 9.6. 2019 o 10:00 hod. na našom Facebookovom profile:  https://www.facebook.com/newmodelradiosk/ 

Sú nimi Juraj Červeň a Lenka Ro. Gratulujeme 🙂

NMR