SÚŤAŽ O DVE VSTUPENKY NA KONCERT JÁNA BOLESLAVA KLADIVA V NU SPIRITE

Slovenský hudobník Ján Boleslav Kladivo predstaví počas koncertu, ktorý sa bude konať 8. júna v bratislavskom NuSpirit Clube, nový program. Fanúšikovia a fanúšičky sa môžu tešiť na prierez muzikantovou tvorbou, pričom zaznejú aj skladby z jeho tohtoročného albumu Matterhorn. Počas večera sa na pódiu predstaví aj bývalý člen kapely Vidiek, basgitarista Kamil Grebeň. Ján Boleslav Kladivo sa okrem toho zastaví aj 22. júla v Liptovskom Mikuláši alebo 10. augusta v Modre.

Matterhorn je k dispozícii na CD, vinyle i v digitálnej podobe. Hudobník sa pri tvorbe novinky inšpiroval takzvaným krautrockom. „Krautrock bolo posmešné označenie nemeckej rockovej scény, ktorá vyvinula zaujímavý prístup k hudobným štruktúram a objavila iný svet zvukových farieb syntetizérov. Inšpirovala ma zdanlivá elementárnosť a zvláštna pohyblivosť tejto ‚nepohyblivej‘ hudby,“ povedal. „Z ohlasov médií na album som zachytil, že poslucháčov oslovili piesne Civilizácie, Tak ako svit, Hörnlihütte a na prekvapenie aj pieseň s nemeckým textom Schwarze Sonne, ktorá sa aktuálne nachádza v hitparáde Rádia_FM Osmička. Osobne si na albume cením aj dve inštrumentálne kompozície – Es ist klar für Kommissar a Kraut Orakel. V týchto skladbách sa neustále niečo mení, ale zmeny prebiehajú pomaly – sú hypnotickou improvizáciou i dialógom pri jazere zároveň,“ vyjadril sa muzikant.

Ján Boleslav Kladivo má na konte aj nahrávky ako napríklad Nahá (1995), Irradiated (2016) či Rozhľadňa (2008), za ktorú získal Cenu kritikov v rámci Radio_Head Awards. S Marcelou Derevencovou vydal album Nekonečno neostré je z dvier (2013).

Bibiána Grebeňová Šedivá

Súťažná otázka: Ktorú pieseň nenapísal Ján Boleslav Kladivo (vyberte jednu z možností):

a/ Mariena

b/ Žofia

c/ Zuzana

Odpovedať môžete v komentári pod článkom, alebo na našej facebookovej stránke.

Ďakujeme všetkým za odpovede. 2 vstupenky od nás získava Martin Michlík, ktorý prvý správne odpovedal na našej internetovej stránke. Výherca bude akreditovaný na mieste podujatia a vstupenky si tam môže vyzdvihnúť na svoje meno.

Výhercovi gratulujeme a Vás ostatným budeme držať palce nabudúce