TAMARA KRAMAR A JESENNÁ NOVINKA OH MY MIND!

Slovenská speváčka Tamara Kramar uzatvára leto piesňou, ktorá má melancholickú atmosféru a pomalšie tempo. Debutové EP jej vyjde koncom tohto roka.


Na rozdiel od predošlých piesní, „Oh my mind“ sa zaoberá vnútorným svetom Tamary. Speváčka rozpráva o vlastnej mysli v tretej osobe, čím poukazuje na to, že človek vie byť svojím najlepším kamarátom i najväčším nepriateľom zároveň.

O hudobnú stránku novinky sa postaral už osvedčený spoluautor a producent Oliver Fillner zo štúdia LVGNC, v spolupráci s multiinštrumentalistom Adamom Noškom.

Inštrumentálne demo, do ktorého Tamara neskôr pridala text a melódie, vzniklo po prvom stretnutí a rozhovore Tamary a Olivera počas pandémie v roku 2020. Naštartovala sa tým už dvojročná spolupráca.

Pieseň umocňuje videoklip fotografa Tomáša Thurza, ktorému asistoval kameraman Peter Sedláčik. Čiernobiely, rozostrený a nejednoznačný vizuál dáva priestor vyniknúť textu, ktorý je podľa Tamary najdôležitejšiu zložkou tejto piesne.

„Vždy som si predstavovala mať k tejto piesni aj video s textom a Tomáš hneď vedel, ako to spraviť. Poprosil ma napísať text fixkou na papier a môj rukopis potom vložil do videa“, hovorí Tamara.

Tamare som pri tejto príležitosti položil niekoľko otázok

Ako sa strávila leto a kde si prežila svoj najlepší koncert?

„Leto bolo krásne, plné koncertov a festivalov, lietania medzi Slovenskom a Anglickom a zakončené dvoma týždňami v Chorvátsku s kamarátmi! Každý koncert bol toto leto úplne iný, či už v inej zostave alebo s úplne inou atmosférou.. Neviem, či viem vybrať jeden najlepší, veľa ich bolo najlepších!“ 

Ako na tvoju hudbu reaguje britské publikum? Vidíš rozdiely medzi domácim a zahraničným publikom?

„Britské publikum som zatiaľ zažila veľmi málo krát. Odohrala som síce už veľa Open Micov ale to je úplne iné ako poriadne koncerty. Najväčší rozdiel je v tom, že v Anglicku som ešte väčší niktoš ako na Slovensku. Doma sa občas stane, že si niekto spieva moje texty ale v Anglicku som od toho ešte veľmi ďaleko.“ 

Čo špeciálne pripravuješ na svoje debutové EP?

„Okrem So Sweet, Hey Pretty Girl a novej Oh my mind budú na EP ešte dve piesne, každá úplne iná! Vydanie bude urcite sprevádzať nejaký koncert a s kapelou máme v pláne natočiť aj live session. Chystám pripraviť EP aj vo fyzickej forme s malým prekvapením. Viac čoskoro!“

Na čo sa v tomto roku ešte tešíš?

„V októbri začínam magisterské štúdium so zameraním na hudbu a produkciu. Hudbu som vždy brala len ako hobby, až posledné dva roky mi ukázali, ako veľmi ju mám rada. Bude to veľká zmena po neurovede, no teším sa na to, čo mi to dá a prinesie. Snáď z toho vyjde ďalší projekt!“

Róbert Gregor (foto: Dirito, Tomáš Thurza)