TAMARA KRAMAR VSTUPUJE NA DOMÁCU SCÉNU PIESŇOU SO SWEET

Tamara Kramar je 21 ročná speváčka, skladateľka a multi-inštrumentalistka pôvodom z Bratislavy. V súčasnosti študuje neurovedu v anglickom Brightone.

Hudobnú kariéru odštartovala Tamara v minulom roku niekoľkými spoluprácami, medzi ktoré patrí participácia na letnej piesni „Mesto Stratilo dych“ skupiny Hex. Nahrala aj duet s názvom „Stop Holding On“ s projektom The Curly Simon.

Skladba „So Sweet“ je prvou ukážkou z pripravovaného EP, ktoré bude spájať Tamarine cítenie a charakteristický spev s modernou produkciou.

Svoj debutový singel Tamara zložila začiatkom pandémie na akustickej gitare.

O produkciu a aranžmán sa postaral Oliver Fillner zo skupiny RAKOVICKY, ktorý prepracoval pôvodné demo do finálnej podoby v štúdiu LVGNC. Basgitaru, druhú gitaru a bicie nástroje nahral multi-inštrumentalista Adam Noška.

Pieseň „So Sweet“ je prvým náhľadom do dlhodobej spolupráce Tamary, Olivera a Adama, ktorí spoločne pripravujú celé debutové EP.

V spolupráci s režisérom Adamom Rohálom vznikol k piesni videoklip, ktorý sa pohráva s konceptom ironicky sladkého zvuku v kontraste s relatívne trpkým textom piesne.

„Pri rozmýšľaní nad vizuálnom pre So Sweet bolo pre mňa dôležité zakomponovať do celkovej pozitívnej a letnej atmosféry piesne trpkosť a nepokoj, ktorými sa zaoberá text. Preto sme ako symbol zvolili citróny, ktoré nás sprevádzajú celým videoklipom a tak nenásilne napovedajú, o čom pieseň je,“ hovorí Tamara.

Mário Smashing a NMR (foto: press Tamara Kramar)