THE RISING SIGN Z DOLNÉHO KUBÍNA MAJÚ PRVÝ ALBUM

The Rising Sign je skupina, ktorá si nerobí ťažkú hlavu s definovaním hudby, ktorú hrá. Pretože, ako jej členovia hovoria, koho nejaké škatuľkovanie ešte dnes vôbec zaujíma.

Spoločná tvorba kvarteta The Rising Sign vychádza z rocku, ale hudobné vplyvy jednotliví členovia čerpajú aj v štýloch ako indie pop, synth, funk i jazz. Ich album „Fragments“ je k dispozícii od 15. 11. 2019 na bielo/čiernom mramorovom vinyle a CD-čku. Zároveň je v digitálnej forme dostupný vo všetkých streamovacích platformách.

Nahrávky albumu vznikli v štúdiu Apollo v ich rodnom meste Dolný Kubín, mastrované boli v berlínskom štúdiu Artefacts Mastering a album bol vydaný prostredníctvom rakúskeho vydavateľstva Mai Lei Bel.

Titul „Fragments“ zachytáva štyridsaťjeden minút pestrej hudobnej jazdy.

V jedenástich piesňach počuť nečakané odbočky, farebné vyhrávky i rôzne prekvapenia. Pripravte na výlet zvukovým a štýlovým labyrintom v ktorom by sa rockový fanúšik nemal stratiť.

Spolu s albumom kapela zverejnila druhý singel v podobe lyric videa k piesni „Scripted Days“, ktoré vzniklo za pomoci amerického štúdia YOD Multimedia.

Vlado Juščák a NMR (foto: Pavol Kulkovský)