TIMEA PREDSTAVUJE NOVINKU „TWO BLOCKS AWAY“

Slovenská speváčka a skladateľka Timea začiatkom roka vynovila svoju kapelu a začala spolupracovať s novým producentom.


Timea sa netají sa tým, že nový singel „Two Blocks Away“ vznikal už v novej zostave zostave jej sprievodnej skupiny a že je predzvesťou nového smerovania v jej tvorbe.

„Tak ako sa mením ja, mení sa aj moja hudba. Keďže je to už skoro rok od posledného singlu, veľmi sa teším, že môžem ľuďom ukázať, kto som teraz,“ prezrádza Timea.

Pesnička “Two blocks away” vznikla v bratislavskom štúdiu PULP pod záštitou Jakuba Hríbika, ktorý sa postaral o produkciu a mix. Spolupracovala so zostavou, ktorú tvorili hudobníci Mattia Müller (bicie), Lukáš Hlaváč (gitara), Michal Šelep (basa) a Peter Kunzo (klávesy). Hosťom z Bostonu bol trubkár Joey Du Bois a o master sa postaral Alexandr Vatagin, žijúci vo Viedni.


„Nič nie je horšie ako pocit, že ste boli stredobodom niekoho vesmíru a zrazu doňho nepatríte. Nová skladba je o pozeraní sa naspäť, o spomínaní na vzťah, ktorý už skončil. A tak rozmýšľate, či ste si všetky pozitívne spomienky vymysleli, alebo si ich pamätá aj tá druhá osoba. Pesnička vás prevádza smútkom, ktorý sa pretvára na frustráciu z neuzavretej kapitoly. A pritom by vám stačilo len pár slov, že to, čo ste spolu zažili, bolo reálne,“ dodáva Timea.

Hoci sa Timea objavila na scéne len koncom roka 2020, stihla sa predstaviť na festivaloch Pohoda, FLAAM, Atmosféra, Metronome Warm up a na ďalších prestížnych slovenských a českých hudobných podujatiach. Jej tvorba zaujala Fullmoon magazine, české Rádio 1, Rádio Wave, i niektoré slovenské rádiá. Vystupovala tiež pred koncertami umelcov ako Madison McFerrin (USA) či Mighty Oaks (Nemecko).

NMR (foto: press Timea)