PRED BRATISLAVSKÝM KONCERTOM DUA TOSCA VÁS ZAHREJEME NOVÝMI NAHRÁVKAMI

Tosca - Going Going Going (!K7, 2017)

Týchto slávnych Rakúšanov snáď nie je potrebné podrobnejšie predstavovať. Tosca, čiže Richard Dorfmeister a Rupert Huber, to je predovšetkým parádny moderný zvuk, dokonale premyslené aranžmány.

Snáď aj ten najväčší nepriateľ elektronickej tanečnej hudby uzná, že to čo produkujú je príjemný, inteligentný mix hudobných štýlov ako trip-hop, downtempo, dub, lounge, techno, house, soul, či funk.

Siedmy štúdiový album dvojice Richard Dorfmeister a Rupert Huber vyšiel na prestížnej berlínskej značke !K7 a od prvých dní od vydania zbieral pozitívne recenzie.

„Je to príjemný pocit vrátiť sa po 20 rokoch k nášmu pôvodnému zvuku. Po tom, čo sme na poslednej nahrávke experimentovali s vokálmi a rôznymi štruktúrami skladieb, sme sa zamýšľali nad tým, ako a kam sa ďalej posunúť. Prišli sme na to, že naša naozajstná sila leží v koreňoch kapely Tosca, len sme náš zvuk chceli upraviť spôsobom, ktorý je zmysluplný a aktuálny aj pre rok 2017,“ hovorí klavirista Rupert Huber.

Tosca

Zdá sa, že Tosce sa to s novým počinom „Going Going Going“ podarilo.

Návrat ku koreňom určite ocenia skalní fanúšikovia, ale poteší aj ďalších milovníkov kvalitnej elektroniky. Album odoláva ľahkej kategorizácii, keďže sa prikláňa k rôznorodým žánrom ako ambient, funk či house. Pri tvorbe sa vraj Tosca inšpirovali všetkým od synth popu, proto-techna až po tvorbu skladateľa Ennia Morriconeho.

Výsledkom je komplexný a celistvý album. Britský magazín Clash nazval skladbu “Export Import” “okúzľujúcim dielom digitálnych mágov,”, zatiaľ čo americký Get Some Magazine označil Going Going Going za to najlepšie, čo Tosca nahrali.

My ich posledný album hodnotíme tiež kladne, a preto sme sa rozhodli, že Vás jeho nahrávkami zahrejeme pred ich bratislavským koncertom, ktorý sa uskutoční 25.3 v klube MMC.

TS + Róbert Gregor (foto: press)