VO VZŤAHOCH TREBA PREKONAŤ AJ NEISTOTU, SPIEVA RICHARD ĎURANA V PIESNI NEVIEM AKO NA TO

Richard Ďurana zverejnil singel s názvom „Neviem ako na to“. Od dnešného dňa si ho môžete vypočuť na všetkých streamovacích službách.

Richard Durana

Po pesničke „Tma“, ktorá vyšla pred mesiacom a o ktorej sme informovali tu, je to ďalšia autorská pieseň hudobníka známeho aj z kapely Space Recorder.

„Pesnička Neviem ako na to je o večnej neistote a vzdávaní sa časti seba, ktoré sú prítomné vo vzťahoch. Láska je opojná a krásna, ale ak má fungovať dlhodobo, nikdy nemôže byť jednosmerka – teda len dostávať, ale nedávať. V istom okamihu príde uvedomenie si, že na toto vzájomné vzdávanie sa časti samých seba jednoducho pristupujeme, lebo si existenciu bez toho druhého nevieme predstaviť. A keď si to priznáme, príde to vzácne vnútorné vyrovnanie a pokoj duše, a o tomto je táto pesnička,“ hovorí Richard.

„Gitarový motív ma napadol pred pár rokmi, pri sledovaní prvých dielov seriálu Occupation. Aj preto mala pesnička dlho rovnaký názov, a takto ju v surovom stave dostal aj Erik Horák, skúsený zvukový inžinier a producent zo štúdia Lososound, ktorý Neviem ako na to mixoval a mastroval,“ prezrádza Richard.

Na záver dodáva: „Neviem ako na to je druhá pesnička z trilógie, ktorú postupne zverejňujem v týchto týždňoch. Už pri prvom singli som avizoval, že každá z trojice pesničiek bude zvukovo aj obsahovo úplne iná, malé prekvapenie si chystám na záver.“

NMR (foto: Roman Piška)