VYCHÁDZA KOMPILÁCIA SYNTH SLOVAKIA VOL. 2

Synth Slovakia a Culture Point vydali 12. 12. 2020 druhú kompiláciu slovenskej syntetizátorovej hudby pod názvom Synth Slovakia Vol. 2.

Pred dvomi rokmi vyšla prvá kompilácia syntetizátorovej hudby na Slovensku Synth Slovakia 2017. Bola to prehliadka a prierez tridsať ročnej tvorby rôznych slovenských autorov.

Na druhom pokračovaní kompilácie sa už tvorcovia rozhodli rozšíriť vnímanie hudobného žánru synth o ďalšie podoby. Pribudla scénická tvorba, inštrumentálne projekty, ambient, retro, darkwave, electro, či EBM.

O výber projektov a skladieb sa postaral tentokrát dramaturg Robert Herceg.

Oslovil predovšetkým projekty, ktoré neboli na prvej kompilácií. Ďalším kritériom výberu bol kvalitatívny hudobný posun starších projektov. A pridal aj nové moderné skupiny, či interpretov.

Kompilácia Synth Slovakia Vol. 2 je chronologicky poskladaný výber toho najlepšieho za posledné dva roky.

Tvorcovia výberu nezabudli na väčší priestor pre autorky, textárky, speváčky a hudobníčky. Nová kompilácia posunula snahu združenia o popularizáciu syntetizátorovej hudby na Slovensku o stupienok vyššie v zmysle kvality i celkového koncepčného zámeru.

Kompilácia obsahuje osemnásť skladieb od osemnástich rôznych projektov.

Zastúpení sú interpreti a skupiny ako Eight Chances, Adrián Ulík, 580 Miles, Eclipsed, Gladia Moony, Lightune, Grawlix, ImiAFan, bisTroš, Havran228, IAmNøt, MFLS feat. Milan Monte Bartalský, Montage, Love My Science, The Silence, The Opposer Divine, The Roben, Cheabeaff feat. Key, Head feat. Solo.

Lisované CD, obsahuje aj kód na stiahnutie MP3. Elektronický booklet a viac informácií nájdete na https://www.synthslovakia.sk/cd-kompilacia-vol-2/

NMR